3 seriale, które pomogą Ci w nauce hiszpańskiego

Uważa się, że najlepszą nauką języka obcego jest otoczenie się nim. W taki sposób jako dzieci uczymy się swojego języka ojczystego. Dlatego tak efektywny jest wyjazd do kraju, w którym na co dzień używają języka, którego się uczymy. Nie każdego jednak stać na dalekie podróże.

 

Dobrym rozwiązaniem wówczas jest oglądanie seriali w oryginale. Pozwala to na śledzenie losów bohaterów w codziennych życiowych sytuacjach i słuchanie słownictwa, którego wtedy się używa. Bierne słuchanie daje jednak bardzo powolne efekty. Najlepiej oglądając, notować nieznane nam zwroty i słówka. Następnie sprawdzać je w słowniku i ćwiczyć wymawiając na głos, a w przyszłości starać się używać w podobnym kontekście. Jakie wybrać seriale do nauki hiszpańskiego? Polecam trzy produkcje odpowiednie dla poziomu zaawansowanego. „Grand Hotel” to historia arystokratycznej rodziny właścicieli słynnego hotelu.

 

Okazuje się, że między członkami rodziny istnieje wiele tajemnic z przeszłości. Do hotelu przybywa również młody mężczyzna Julio w poszukiwaniu zaginionej siostry. „La casa de papel” opowiada o ośmiu przestępcach biorących udział w napadzie na Hiszpańską Mennicę. Serial ten zyskał wielu zwolenników na całym świecie. „Vis a vis” to opowieść o trzydziestoletniej kobiecie, która trafia do więzienia za oszustwo. Od tego momentu zaczyna się trudna walka o przetrwanie.