Jakie informacje muszą znaleźć się w CV? Zainteresowania do CV

Dane osobowe

Pisanie swojego CV to dla wielu osób moment na zastanowienie się, jakie dokładnie informacje zapisać CV. Podstawowe informacje, jakie muszą pojawić się w każdym CV to dane osobowe, a także kontakt do osoby starającej się o pracę. Imię oraz nazwisko, a także telefon i ewentualnie adres mailowy to informacje, które pozwolą zidentyfikować potencjalnego pracownika, a także skontaktować się z nim w przypadku chęci zaproszenia go na rozmowę kwalifikacyjną. Ponadto, warto zawrzeć w CV również swoje zdjęcie, wykonane w odpowiedni sposób. Zdjęcie musi przedstawiać i pokazywać całą twarz osoby i być wykonana na jednolitym tle, bez obecności innych osób na fotografii. Warto także zawrzeć zainteresowania do CV nie jednak nie są to podstawowe dane, takie jak osobowe, dlatego znajdują się one w dalszej części dokumentu.

Doświadczenie i wykształcenie

Bardzo istotnym dla pracodawców elementem każdego CV, jest oczywiście zdobyte dotychczas doświadczenie zawodowe. Niezależnie od branży i stanowiska, na jakie pragniemy się dostać, doświadczenie ma największe znaczenie. Wykształcenie to dodatkowy atut, jednak wystarczy wpisać tylko te najważniejsze szkoły lub tytuły. Żadnego pracodawcy nie interesuje szkoła podstawowa, jaką skończył potencjalny pracownik. Najważniejsze są ukończone studia lub kursy, które są certyfikowane w odpowiedni sposób. W tym miejscu, warto także wpisać swoje zainteresowania do CV. Nie należy wpisywać zainteresowań, które nie są prawdziwe, ponieważ czasem pracodawcy mogą wykorzystać je podczas pracy. Wszystkie informacje razem, budują pracodawcy pełen obraz pracownika i dają szanse na zatrudnienie na wybranym stanowisku pracy.