Szkolenia dla handlowców – szkolenia asertywność

Praca w handlu wiąże się z nieustannym podnoszeniem własnych kompetencji. Na rynku znajdziemy bardzo dużą ilość różnych kursów, na których rozwijane są przede wszystkim umiejętności miękkie. Szkolenia handlowe obejmują trening wielu różnych zdolności, zawierają także elementy sztuki wystąpień czy negocjacji. Ważną umiejętnością, którą powinien nabyć każdy handlowiec, jest asertywność.

 

Dobre szkolenia asertywność rozwijają poprzez ćwiczenia sytuacyjne, dzięki czemu każdy uczestnik może spróbować swoich sił w trudnych sytuacjach. Innym rodzajem szkoleń dla handlowców są szkolenia branżowe, podczas których prowadzący przekazują teoretyczną wiedzę i nowinki z zakresu konkretnej tematyki. Kursów jest wiele – jednak jak wybrać dobre szkolenie, które rozwinie wybrane umiejętności? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na praktyczny wymiar kursu: odgrywanie scenek sytuacyjnych, dialogi czy case study, dzięki czemu każdy uczestnik ma szansę przećwiczyć różne zdobywane umiejętności pod okiem wykwalifikowanego trenera, co pomoże nie tylko utrwalić wiedzę, ale również zauważyć i skorygować popełniane błędy.