Praca w dziale personalnym – sposoby rozwoju i awansu. Szkolenia windykacja, kadry i płace

Dział HR jest ważnym elementem niemal każdego dużego przedsiębiorstwa. To on odpowiada za relacje między pracownikami i menedżerami, zajmuje się ewidencją czasu pracy i wypłatą wynagrodzeń, prowadzi także rekrutacje i selekcje nowych pracowników. Aby móc awansować na kierownicze stanowiska w tym obszarze, należy posiadać kompleksową wiedzę na wiele różnych tematów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi czy księgowości. Szkolenia kadry i płace są z pewnością podstawą do wejścia na wyższy szczebel lub awans poziomy, szczególnie jeśli posiadamy już doświadczenie z zakresu miękkiego HR.

 

Czasem wymaga się od pracowników by ukończyli inne kursy: szkolenia windykacja pozwalają także na zajmowanie się procesami sprzedażowymi czy reklamacyjnymi, warto posiadać także ukończone kursy z zakresu rozwoju umiejętności miękkich i przywództwa, które doskonale sprawdzają się szczególnie na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Jeśli swoją przyszłość wiążemy z działem personalnym, warto także posiadać ukończone szkolenia z zakresu rekrutacji i selekcji pracowników. Komplet różnych kursów certyfikowanych i branżowych szkoleń pozwoli na szybki awans w obszarze HR.