Jakie wózki widłowe są najczęściej wynajmowanie w Polsce?

Z wózków widłowych korzysta się dzisiaj w każdej branży, w której stosowane są palety. Te ostatnie natomiast są obecne niemal wszędzie. Nie powinno zatem dziwić, że na rynku pojawiło się bardzo wiele, różnorodnych wózków. Które z nich są najpopularniejsze w naszym kraju i dlaczego? Sprawdźmy!

Wynajem widlaków, od uznanych producentów

Wózki widłowe określa się na różne sposoby. Czasami są to wózki paletowe, innym razem paleciaki lub widlaki. Zawsze jednak chodzi o ten sam sprzęt, a mianowicie o maszynę z widłami, służącą do podnoszenia, transportu i opuszczania palet. Dzisiaj maszyny tego typu oferuje wiele firm. Jednak patrząc na wyniki sprzedaży, a także modele oferowane przez firmy, które świadczą wynajem widlaków, dominuje sprzęt renomowanych marek. Użytkownicy ewidentnie doceniają doświadczonych producentów. Dowodem tego jest popularność wózków widłowych marki Hangcha, która należy do ścisłej czołówki producentów wózków paletowych użytkowanych w Polsce.

Aby zobaczyć, jak rozpoczynała się historia marki Hangcha, musielibyśmy cofnąć się w czasie o ponad 65 lat. Tyle lat doświadczenia nie pozostaje bez echa. Hangcha to zespół fachowców, którzy o urządzeniach transportu bliskiego wiedzą wszystko. Na całym świecie rocznie sprzedawanych jest kilkuset tysięcy produktów marki Hangcha, z czego duża ich liczba w Polsce.

Wózki elektryczne i spalinowe

Warto zauważyć, że wynajem widlaków dotyczy urządzeń z różnorodnymi napędami. Najbardziej klasyczne są wózki ręczne, czyli zasilane siłą operatora. Dzisiaj urządzenia te nie są już zbyt popularne ze względu na niewielkie możliwości w zakresie obciążenia, a także duży wysiłek, na jaki musi się zdobyć osoba obsługująca sprzęt. Wśród najpopularniejszych wózków widłowych w Polsce znajdują się modele elektryczne i spalinowe. Oba rozwiązania są godne polecenia. Ostatnimi czasy zauważalny jest wzrost popularności modeli pracujących na prąd. Niemniej również z wynajmu widlaków spalinowych, z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi wciąż korzysta bardzo wiele firm.