Najlepsze gry dla dziewczyn na PS4

Chociaż graczami są zazwyczaj przedstawiciele płci męskiej, wśród miłośników gier nie brakuje także dziewczyn i kobiet. To przecież idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w domu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy pogoda nie sprzyja innym formom aktywności. Ilość tytułów na PlayStation 4 jest ogromna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W tym artykule podpowiemy, jakie gry mogą zainteresować żeńską część graczy.

Czym się kierować wybierając gry na PS4 dla dziewczyn?

Tak naprawdę dziewczęta i panie mogą grać w każdą grę dostępną na konsolę PlayStation czwartej generacji, a obecnie są to już tysiące tytułów i ta liczba stale rośnie. Wszystko zależy przecież od indywidualnych upodobań, a te mogą być bardzo zróżnicowane. Ograniczeniem w wyborze jest raczej wiek, ponieważ nie każda gra będzie odpowiednia dla najmłodszych użytkowniczek PS4. Nie brakuje tytułów, w przypadku których minimalny wiek gracza wynosi trzy lata. Nie da się jednak ukryć, że im wyższa kategoria wiekowa, tym szerszy wybór. Jeżeli chcesz kupić grę na PlayStation przedstawicielce płci pięknej, która jeszcze nie ma ulubionego typu gier, warto kierować się opiniami ekspertów. Nasz ranking przygotowaliśmy na podstawie własnych doświadczeń, a także obserwując, które tytuły najchętniej są wybierane przez dziewczyny w naszym sklepie internetowym Hanzo. Poniżej prezentujemy trzy najbardziej polecane tytuły, jednak zachęcamy także do własnych poszukiwań.

  1. The Sims 4, czyli jedna z najpopularniejszych gier na całym świecie. Polega ona na sterowaniu życiem wirtualnych ludzi, co szczególnie spodobało się żeńskiej części miłośników gier. Gracze otrzymują możliwość tworzenia nowych postaci, urządzania im miejsca zamieszkania. Można też odwiedzać inne miejsca i poznawać znajomych. Warto dodać, że gra jest cały czas rozwijana – dochodzą kolejne dodatki, które urozmaicają rozgrywki. Jeżeli chodzi o gry na PS4 dla dziewczyn, czwarta odsłona The Sims jest niemalże bezkonkurencyjna, niezależnie od wieku gamerki.
  2. Ratchet & Clank to gra zręcznościowa, stworzona z myślą przede wszystkim o młodszych graczach – minimalny wiek wynosi siedem lat – jednak dostarczająca świetnej zabawy niezależnie od tego, ile ma się lat. Fabuła gry jest bardzo prosta. Tytułowa para przyjaciół musi odnaleźć Kapitana Qwarka, który jako jedyny jest w stanie powstrzymać złowrogiego Dreka i ocalić świat. Po drodze użytkownika czeka jednak wiele przygód oraz wciągających wyzwań.
  3. Resident Evil 4 należy do najbardziej popularnych gier typu survival horror, w której gracz musi eksplorować liczne pomieszczenia, walczyć z postaciami przeobrażonymi przez wirusa, a także rozwiązywać różne zagadki. Na tle pozostałych tytułów tego typu Resident Evil różni się, chociażby tym, że gracz może wcielać się w żeńskie postaci, z którymi dziewczynom będzie łatwiej się identyfikować. W przeciwieństwie do innych propozycji z listy ta wyróżnia się nieco bardziej skomplikowaną mechaniką gry, dlatego polecamy ją nieco starszym użytkowniczkom.