Kraje gdzie można znaleźć pracę i nowe miejsce dla siebie

Mieszkanie i praca w obcym kraju to niesamowity sposób na poznanie świata, siebie i tego, co to znaczy być obywatelem świata. W miarę jak świat staje się coraz bardziej powiązany, ludzie szukają pracy poza swoim krajem ojczystym, ale wiedza, od czego zacząć, przy podejmowaniu decyzji, gdzie wyjechać za granicę, może być trudna. Aby ułatwić Ci życie, stworzyliśmy listę krajów, w których najlepiej pracować za granicą. Tworząc tę listę, wzięliśmy pod uwagę kilka rzeczy: koszty utrzymania, łatwość uzyskania wizy pracowniczej i możliwości zatrudnienia w kraju.

Niemcy

Niemcy to bardzo nowoczesny i zorganizowany kraj, co czyni je wspaniałym miejscem do pracy za granicą. Jest bogata w kulturę, historię i ma niezrównaną równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. W Niemczech ludzie pracują mniej (około 27 godzin tygodniowo) nieważne jaka jest to praca czy sprzątanie za granicą czy budowanie domów lub bycie rekruterem. Doskonała opieka zdrowotna, hojny płatny urlop i niezapomniane przeżycia czekają na Ciebie w Niemczech. Koszty utrzymania mogą być wyższe niż te, do których jesteś przyzwyczajony, ale życie w Niemczech może być tańsze niż w wielu innych europejskich miastach. Każde miasto ma coś innego do zaoferowania, dzięki czemu jest idealne dla każdego ekspata.

Korea Południowa

Jeśli przeprowadziłeś trochę badań, być może zauważyłeś, że Korea ma tendencję do zdobywania czołówki w wielu tego typu rankingach i nie bez powodu. Pracownicy zagraniczni mają do dyspozycji wszystkie rodzaje zawodów, zwłaszcza ci którzy biegle władają językiem angielskim.

Rząd dużo inwestuje w edukację języka angielskiego, więc jeśli jesteś zainteresowany pracą jako nauczyciel, Korea jest zdecydowanie dla Ciebie dobrą opcją! Cudzoziemcy pracujący jako nauczyciele języka angielskiego mają potencjał, aby zaoszczędzić przyzwoitą sumę pieniędzy ze względu na świadczenia pracownicze i niskie koszty utrzymania w Korei (ponad 13 000 dolarów!).

Kambodża

Kambodża jest jednym z najłatwiejszych krajów do uzyskania długoterminowej wizy pracowniczej. Wielu emigrantów przybywa do tego południowo-wschodniego kraju ze względu na niewiarygodnie niskie koszty utrzymania, głęboką kulturę i tropikalną pogodę. Kambodży może brakować niektórych wygód, do których przyzwyczaiło się wielu mieszkańców Zachodu, ale wielokrotnie nadrabia to wyluzowaną kulturą i kuchnią nie z tego świata.

Pracownicy międzynarodowi mogą spodziewać się pracy w organizacjach pozarządowych, firmach międzynarodowych lub jako nauczyciele języka angielskiego. Kambodża jest również popularnym celem dla niezależnych pracowników, którzy chcą pracować za granicą.