Czy panowie sprawdzają się w roli opiekunów osób starszych?

W naszym społeczeństwie wyraźnie widać wyraźnie podział na zawody, które skierowane są wyłącznie do kobiet lub wyłącznie do mężczyzn. Niemniej jednak to panie coraz częściej wychodzą z inicjatywą i pokazują, że w “męskich zawodach” również mogą się one świetnie sprawdzić, a także odnosić sukcesy. Nie da się ukryć, że swojego rodzaju równość zawodowa i danie każdemu szansy na zaistnienie na rynku pracy, jest obecnie propagowane przez wiele krajów. Panowie jednak dość sceptycznie podchodzą do zawodów, które jeszcze nie tak dawno uważane były za “kobiece”. Jednak intratne wynagrodzenie, coraz częściej skłania ich do tego, by sprawdzili się w roli opiekuna osoby starszej. Czy jest to możliwe?

W naszym społeczeństwie wyraźnie widać wyraźnie podział na zawody, które skierowane są wyłącznie do kobiet lub wyłącznie do mężczyzn. Niemniej jednak to panie coraz częściej wychodzą z inicjatywą i pokazują, że w “męskich zawodach” również mogą się one świetnie sprawdzić, a także odnosić sukcesy. Nie da się ukryć, że swojego rodzaju równość zawodowa i danie każdemu szansy na zaistnienie na rynku pracy, jest obecnie propagowane przez wiele krajów. Panowie jednak dość sceptycznie podchodzą do zawodów, które jeszcze nie tak dawno uważane były za “kobiece”. Jednak intratne wynagrodzenie, coraz częściej skłania ich do tego, by sprawdzili się w roli opiekuna osoby starszej. Czy jest to możliwe?

Opiekun osoby starszej- jak podchodzą do niego pracodawcy?

Panowie w roli opiekunów osób starszych mogą odnosić spore sukcesy. Wynika to przede wszystkim z tego, że fizycznie mają oni przewagę nad kobietami i w niektórych przypadkach, kiedy wymagane jest podniesienie osoby starszej, bądź zmienienie jej pozycji, są oni wstanie wykonać to bez większych problemów. Warto również zauważyć, że żaden pracodawca, wystawiając ofertę pracy opiekun osób starszych Bydgoszcz czy też inne miasto, nie określa tam wymaganej płci. Wydawać by się mogło więc, że obecnie zawód ten przestał być zarezerwowany jedynie dla kobiet. Panowie z pewnością poradzą sobie z opieką nad osobami starszymi, a odpowiednie kursy przygotowawcze mogą im w tym ogromnie pomóc. Co więcej, rynek pracy w tej branży, zawsze potrzebuje dodatkowych pracowników.

Jak wygląda sytuacja męskiego opiekuna osób starszych za granicą?

Opiekuni osób starszych, są również mocno poszukiwani za granicą, a w szczególności w Niemczech. Co ciekawe w krajach zachodnich, zawód ten od dawna nie jest już zdominowany przez panie. Opiekun osób starszych w Niemczech ma szanse nie tylko na dość ciekawą karierę zawodową, ale także na niezwykle atrakcyjne wynagrodzenie. Z tego też powodu, coraz więcej opiekunów z Polski, decyduje się właśnie na emigrację zarobkową. Niemniej jednak perspektywy zarówno z rynku rodzimego jak i z rynku zachodniego, jednoznacznie wskazują na to, że panowie w tym zawodzie są jak najbardziej poszukiwani. Skłania to do tego, by panowie przestali rozważać zawód opiekuna osób starszych, jako ten, który pasuje tylko i wyłącznie kobietom. Najwyższy czas bowiem, by przełamać stare stereotypy i sprawdzić się w nowym zawodzie. Co więcej, popyt na specjalistów z tej branży jest ogromny i jak na razie, nic nie wskazuje na to, by ta sytuacja uległa zmianie.