Program lojalnościowy dla pracowników – co warto wiedzieć?

Program lojalnościowy dla pracowników bez wątpienia cieszy się ogromną popularnością wśród firm. Nic dziwngo, ponieważ jest do doskonały sposób na zatrzymanie zatrudnionego na dłużej. Czym właściwie jest program lojalnościowy dla pracowników oraz co warto o nim wiedzieć? Na te oraz inne pytania odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Program lojalnościowy dla pracowników – co to? 

Na początku należy wyjaśnić, czym właściwie są programy lojalnościowe dla pracowników. Otóż są to działania oparte o system lojalnościowy, w którym za realizację celów, a także aktywność zgodną z wymaganiami, pracownicy otrzymują punkty, które mogą zostać przez nich wymienione na atrakcyjne nagrody.

Warto zaznaczyć, że program lojalnościowy dla pracowników jest zazwyczaj skonstruowany tak, aby zapewnić wszystkim zainteresowanym różnorodne oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania. 

Można zatem powiedzieć, że program lojalnościowy dla pracowników to po prostu program motywacyjny, który nagradza pomysły oraz innowacyjność personelu. 

Programy lojalnościowe dla pracowników – jakie nagrody przewidują?

W programach lojalnościowych chodzi o to, aby nagrodzić dobrych pracowników. Dzięki atrakcyjnym nagrodom zwiększymy motywację pracowników, która z pewnością przekłada się na efektywność ich pracy, co oczywiście przynosi korzyści dla projektów firmowych. 

Jakie zatem nagrody znajdziemy w programie lojalnościowym? Pracownicy mogą wymienić zdobyte punkty na naprawdę ciekawe benefity. Jednym z nich są nagrody rzeczowe takie jak np. e-vouchery do sieci sklepów i kin oraz inne atrakcyjne nagrody z katalogu przygotowanego przez ekspertów. Z pewnością każdy pracownik znajdzie tam coś dla siebie.

 

Popularną formą nagród oferowanych pracownikowi są także wirtualne karty premiowe, które oferują pełną swobodę wyboru nagrody. 

Co jeszcze warto wiedzieć o programie lojalnościowym dla pracownika?

Program lojalnościowy nie tylko nagradza pomysłowość, zaangażowanie oraz innowacyjność personelu, ale również premiuje staż pracy, punktualność, terminowość czy efektywne zarządzanie czasem i zadaniami do wykonania. 

Dlatego za sprawą programu lojalnościowego pokazujemy pracownikom, że ich praca oraz osiągnięcia są doceniane. Co więcej, jak sama nazwa wskazuje, program lojalnościowy to po prostu lojalność wobec pracodawcy oraz całej firmy. Nie da się ukryć, że docenienie personelu w ten sposób to doskonały sposób na rozwój pracowników. Możemy śmiało stwierdzić, że programy motywacyjne są niezbędne w każdym przedsiębiorstwie.