Nowe zawody – budowanie marki osobistej.

Obecny rynek pracy pokazuje, że świat zmienia się bardzo dynamicznie i każda osoba rozpoczynająca poszukiwania pracy musi być gotowa na zmiany. W obecnym świecie przybywa także coraz więcej nowych zawodów, które jeszcze kilka lat temu wydawały się niemożliwe. Nikt nie zdawał sobie sprawy z możliwości jakie niesie za sobą przede wszystkim internet i rozwój technologiczny. Największa zaletą postępu technologicznego, jest przede wszystkim możliwość pracy zarobkowej wykorzystującej pasje i zainteresowania poszczególnych osób. Warto zdawać sobie sprawę ze swoich najmocniejszych stron i umiejętności, które mogą stac się najsilniejszą kartą przetargową podczas poszukiwania nowej pracy i możliwości na uzyskiwanie satysfakcjonujących zarobków.

Internet

W dobie przybywających możliwości technologicznych, wykorzystujących internet i jego możliwości, bardzo ważne jest budowanie marki osobistej. Dzięki temu każdy potencjalnie nowy pracodawca, może zweryfikować swoje wrażenia na temat kandydatów właśnie w internecie. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z dostępności wszelkich informacji na jego temat w internecie. Każde wrzucone zdjęcie, post i komentarz, mogą stanowić garść informacji zarówno dobrych, jak i tych mniej korzystnych na nasz temat. Warto więc prowadzić swoje media społecznościowe w przemyślany sposób i dbać o budowanie marki osobistej w przemyślany i jednocześnie rozsądny sposób, pamiętając o transparentności wszystkich informacji i danych na nasz temat w oczach rekruterów.