Czy warto zrobić kurs na opiekuna wycieczek? Zrób kurs online na Opiekuna Wycieczek – opiekun wycieczki szkolnej. Wymagania na opiekuna wycieczki

Kursy na opiekuna wycieczek szkolnych są szczególnie popularne wśród osób, które na co dzień pracują w placówkach edukacyjnych i każdego dnia mają duży kontakt z dziećmi i młodzieżą. Opiekun wycieczki szkolnej to osoba, która musi charakteryzować się doskonałą organizacją czasu, odpowiedzialnością oraz umiejętnościami animatorskimi. Aby pracować legalnie jako opiekun wycieczek, należy zdobyć odpowiednie uprawnienia na jednym z wielu kursów, które organizowane są na terenie kraju i obejmują przede wszystkim teoretyczną znajomość zasad bezpieczeństwa, prowadzenia wycieczek czy nawet mediacji.

 

Jeśli chodzi o wymagania na opiekuna wycieczki, poza odpowiednimi cechami charakteru, które mogą być przydatne podczas pracy z dziećmi i młodzieżą, wymagane jest potwierdzenie udziału w kursie poprzez dostarczenie odpowiednich certyfikatów i zaświadczeń. Obecnie wiele firm szkoleniowych świadczy swoje usługi także w formie e-learningu: zrób kurs online na opiekuna wycieczek, co pozwoli Ci na rozbudowanie swojego CV oraz da możliwość na prowadzenie krótkich wyjazdów szkolnych, co przekłada się na dodatkowe zarobki.