Które kierunki studiów będą przepustką do dobrze płatnej pracy?

Szukając własnej drogi życiowej, warto rozważyć przyszłościowe kierunki studiów, dające duże możliwości rozwoju. Które zawody okażą się furtką do pasjonującej i intratnej pracy?

W dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie, aby edukację odbyć za pośrednictwem Internetu. Nowoczesne platformy edukacyjne, skupiające wokół siebie najlepszych ekspertów z danej dziedziny stanowią poważną konkurencję dla standardowych metod nauczania. Zajęcia prowadzone w czasie rzeczywistym pozwalają zadawać pytania wykładowcom. Istnieje też baza treści wideo o nieograniczonym dostępie. W ten sposób łatwiej pogodzić naukę z działalnością zawodową czy obowiązkami rodzinnymi. To także oszczędność czasu na dojazdach, a także zredukowanie kosztów związanych z wynajmowaniem mieszkania.

Informatyka – dziedzina przyszłości

Jeśli zastanawiasz się, jakie studia wybrać, a zawsze interesowałeś się przedmiotami ścisłymi i nowymi technologiami, poważnie rozważ zapisanie się na informatykę. To dobra podstawa pod zdobycie umiejętności z zakresu dziedzin takich jak: programowanie, cyberbezpieczeństwo, tworzenie aplikacji czy podstawy tworzenia gier komputerowych. Dziedziny bazujące na informatyce są młode, z reguły dobrze płatne i zapewniające stabilne zatrudnienie. Z każdym rokiem na rynku pojawia się coraz więcej usług opartych na nowych technologiach i kodowaniu. Aplikacje biznesowe, rozrywkowe czy służące do zamawiania jedzenia online na smartfony projektują wykształceni pod tym kątem specjaliści. Praktycznie każda dziedzina życia ma swoje odzwierciedlenie w świecie wirtualnym. Dotyczy to między innymi psychologii, medycyny, szeroko pojętej rozrywki, wiedzy i edukacji, marketingu. Bardzo dużych możliwości dostarcza też szeroko pojęta grafika komputerowa, zwłaszcza 3D. Wykorzystuje się ją do promowania marek, ale również w architekturze, budownictwie, projektowaniu maszyn, grach komputerowych i innych. Studia z informatyki można odbyć, zapisując się na nie na stronie internetowej uwe.edu.pl.

Budownictwo – zawsze na czasie

Brak dostatecznie dużej liczby inwestycji wielorodzinnych wciąż jest dostrzegalny na rynku. Zmiany w zakresie prawa budowlanego, w tym współczynnika efektywności energetycznej budynków wymusza na inwestorach przeprowadzanie się do nowszych obiektów, wzniesionych zgodnie z nowymi normami. W kraju rośnie też sektor budownictwa prywatnego, w tym domów jednorodzinnych i domków letniskowych. Na rynek wkraczają nowe technologie zapożyczone z innych krajów, w tym budownictwo modułowe. Można zatem prognozować, że w kolejnych latach zapotrzebowanie na specjalistów z branży budowlanej będzie rosnąć.

Automatyka i robotyka – przyszłość polskich fabryk

Potrzeba automatyzacji pracy, a co za tym idzie, jej lepszej optymalizacji oraz poprawy wydajności, jest coraz silniejsza w fabrykach i zakładach produkcyjnych. Dział robotyki i automatyki dostarcza nowych rozwiązań, opracowując i tworząc nowe maszyny, które skuteczniej i sprawniej wykonują zadania. W związku z rosnącą konkurencją na produkty sprowadzane z krajów azjatyckich lokalni przedsiębiorcy muszą stale poszukiwać nowych metod na usprawnienie swoich procesów, zwiększenie wydajności produkcji przy jednoczesnym cięciu kosztów. Odpowiedzią na te potrzeby są nowoczesne sprzęty.