Czy zmiana pracy musi być stresująca? Powód odejścia z pracy rozmowa kwalifikacyjna.

Odejście z powodu zarobków

Podejście do zmiany pracy lub stanowiska w firmie, najczęściej spowodowane są chęcią poprawy swojej sytuacji finansowej. Większe zarobki kuszą potencjalnych kandydatów i przyciągają wiele osób w każdym procesie rekrutacji. Nie w każdym miejscu pracy możliwe jest awansowanie lub uzyskanie większych dochodów w dotychczasowym miejscu pracy. Warto za każdym razem podawać powód odejścia z pracy rozmowa kwalifikacyjna przebiegnie wtedy w odpowiednim kierunki, bez niepotrzebnych podejrzeń i niedomówień. Powody odejścia z pracy czasem zostają zatajone, jednak za każdym razem doświadczony i wykwalifikowany rekruter, będzie potrafił wyczuć fałsz i zatajanie prawdziwych przyczyn. Przyznanie się do chęci zarabiania większych pieniędzy nie jest żadnym wstydem, dlatego też jest to akceptowalny powód zmiany dotychczasowej pracy.

Problemowa współpraca

Niekiedy prawdziwymi powodami odejścia i chęci zmiany pracy, są różnorodne problemy ze współpracą w poprzedniej firmie. Mogą to być między innymi konflikty pomiędzy pracownikami. Brak możliwości porozumienia się z innymi pracownikami, często wpływa także na odczucia i wrażenia klientów podczas korzystania z usług i produktów firmy. Kolejnym bardzo częstym powodem są problemy w kontaktach i ustaleniu warunków współpracy z pracodawcą. Jednak są to powody, których wiele osób nie chce wyjawiać na rozmowach kwalifikacyjnych. Nowi pracodawcy mają prawo bać się zatrudniać kandydatów, którzy mieli problemy ze współpracą w poprzednich miejscach pracy.