Marzenie czy cel?

Rozważania nad istotą zagadnienia jakim są marzenia, czy raczej próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie jak spełniać swoje marzenia proponuję rozpocząć od samej definicji słowa marzenie.Słownik języka polskiego PWN podaje kilka definicji:
,,marzenie
1. «powstający w wyobraźni ciąg obrazów i myśli odzwierciedlających pragnienia, często nierealne»
2. «przedmiot pragnień i dążeń»
3. «ciąg myśli i wyobrażeń powstających podczas snu»
4. pot. «o czymś doskonałym»”

A może lepiej nazywać je celami?

Najczęściej nasze skojarzenia wędrują prosto do pierwszej i drugiej definicji z większym naciskiem na pierwszą. Skoro marzenia jawią się jako coś nierealnego należy może należy zmienić swoje myślenie i zacząć szukać swoich celów. Marzenie o wakacjach na Bali, aby się ziścić powinno prowadzić do podejścia, w którym zakładamy, że owszem wakacje w tropikalnym kraju są drogie, ale możemy coś zrobić, żeby uzyskać potrzebne pieniądze. Na przykład podjęcie pracy dodatkowej, rezygnacja z niektórych drobnych przyjemności na rzecz oszczędzania sprawią, że staniemy bardzo blisko swojego upragnionego wyjazdu. Jak widzisz zmiana myślenia pomaga w tym momencie jak nic innego. Niektórzy twierdzą, że dobrym początkiem jest wyrzucenie słowa marzenie ze słownika i zastąpienie go celem. Jeśli ci to pomoże możesz zastosować się do tego wskazania.
Przede wszystkim jednak postaraj się zwiększyć swoją wiarę w siebie i optymizm! Z pewnością nie ma na świecie nic bardziej budującego 🙂