Szkolenia wyjazdowe – czy to dobre rozwiązanie?

Zagadnienie szkoleń dla pracowników ma szczególne znaczenie w przypadku mniejszych firm i start-upów. Sami zatrudnieni zwykle postrzegają seminaria odbywające się na miejscu jako mniej atrakcyjne niż takie, które wiążą się z wyjazdem. To dlatego, że wyjazdowe szkolenie jest sposobem na odejście od rutyny oraz odpoczynek połączony ze zdobywaniem potrzebnej wiedzy i nowych umiejętności. Dla pracodawcy natomiast istotny jest aspekt integracji zespołu. Jakie korzyści przynosi firmie organizacja szkoleń wyjazdowych?

Dlaczego warto szkolić pracowników?

W wielu branżach częste szkolenia są nieuniknione i obowiązkowe, podczas gdy w innych budują markę firmy i są mile widzianą inwestycją w pracowników. Jest to istotne zwłaszcza w czasach, gdy rekrutacja nowych osób nie jest łatwa. Jasno komunikowana chęć podnoszenia umiejętności może być istotną zachętą dla potencjalnych pracowników.

Docelowo na szkoleniach personelu zyskują wszyscy, zarówno zatrudniony, jak i jego zespół i cała firma. Szkolenia podnoszą motywację i poziom satysfakcji. Zdobyta wiedza może być od razu wykorzystana w praktyce, a koszty szybko się zwracają. Firma staje się jeszcze bardziej innowacyjna, a tym samym konkurencyjna.

Gdzie zorganizować szkolenie wyjazdowe dla firmy?

Szkolenia wyjazdowe są lubiane przez pracowników między innymi dlatego, że odbywają się w ciekawych i atrakcyjnych lokalizacjach. Jedynym ograniczeniem w wyborze miejsca jest budżet organizacji. Po zajęciach, kiedy uczestnicy mają czas wolny, mogą odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Wśród organizatorów kursów dużą popularnością cieszą się znane górskie miejscowości, takie jak Zakopane i Wisła oraz te nadmorskie jak Pomorze i Mazury. Sale szkoleniowe nad morzem są szczególnie cenione ze względu na walory klimatyczne. Odpoczynek nad Bałtykiem poprawia zdrowie i samopoczucie, a tym samym podnosi wydajność i efektywność pracy nawet po powrocie do miasta. Kilka dni spędzonych w morskim klimacie może sprawić, że pracownicy wrócą do firmy z większą motywacją.

Sale szkoleniowe nad morzem – na co zwracać uwagę?

Nie tylko geograficzna lokalizacja jest ważna podczas wybierania odpowiedniego miejsca na wyjazdowe szkolenie firmowe. Równie istotny jest obiekt, w którym odbywają się zajęcia i gdzie zakwaterowani są uczestnicy. Najlepiej, kiedy sale szkoleniowe nad morzem i pokoje są w tym samym miejscu. Warunki te spełnia hotel Astor, dysponujący dodatkowo basenem i strefą Fun&Fitness. Ponieważ na miejscu znajduje się restauracja, serwująca regularne posiłki i obsługująca konferencje, uczestnicy nie tracą czasu na przemieszczanie się między lokalizacjami oraz mają zapewnione przerwy kawowe i bufet lunchowy, także w wersji wytrawnej. Konferencyjne sale szkoleniowe nad morzem obfitują w niezbędne wyposażenie, a możliwość ich wygodnego i szybkiego podziału pozwala na organizację zajęć w mniejszych grupach oraz na dyskusje panelowe. Doświadczony personel potrafi zadbać nie tylko o stronę formalną, ale i o czas wolny. Możliwe są zarówno wycieczki, jak i wieczorne programy rozrywkowe.