Business English – dlaczego warto skorzystać z kursu

Język angielski jest obecnie jednym z najpotrzebniejszych języków na świecie. Jego uniwersalność pozwala bowiem na inną jakość podróżowania i co ważniejsze – lepszą posadę. Tak zwany angielski biznesowy jest dzisiaj bardzo pożądaną rzeczą w CV. Zwłaszcza w większych przedsiębiorstwach, nie tylko zagranicznymi, ale również tymi w kraju.
Rozwój gospodarki wymusza bowiem na nas coraz większe kontakty i współprace międzynarodowe.

Po co nam kursy? Przecież znamy angielski!

Wiele osób twierdzi, że zna angielski. Niestety, ale większość zna go w stopniu co najwyżej komunikatywnym. Oznacza to, że e-mail po angielski już jest wielkim wyzwaniem dla takich osób. Nie mówiąc już o napisaniu CV po angielsku, jeśli firma postawi taki wymogów.
Do tego zaś jeszcze nie potrzeba języka biznesowego. Biznesowy angielski rozpoczyna się dopiero na spotkaniach, na których nikt nie chce wypaść źle.
Wręcz przeciwnie – na spotkaniach biznesowych każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony. Do tego zaś trzeba zacząć się wypowiadać, rozumieć co mówią innym i się do tego odwoływać. Dlatego język biznesu jest bardzo potrzeby w rozwoju swojej kariery.

Jak się przygotować?

Według wielu języka da się nauczyć samemu. Wystarczy poczytać, przypomnieć sobie gramatykę i zapoznać się ze słówkami. Nie do końca tak jest.
Oczywiście własna praca jest niezbędna by nauczyć się języka. Jednak wiele treści musi nam ktoś wytłumaczyć, kto zna się na danej tematyce. Dobrze jest więc zapisać się na kursy, zapoznać się z profesjonalnymi i dobrymi poradnikami, które nie skrzywdzą nas, a pomogą.
Co oznacza tutaj „skrzywdzić”? Chodzi tu o nauczenie się złych nawyków lub wpojenie złych definicji użycia danych form. Błędne zapamiętanie form, czy stałych zbitek słówek może bowiem wpłynąć bardzo źle na naszą karierę. Nieświadomie możemy bowiem powiedzieć coś, czego wcale nie chcielibyśmy, lub stać się obiektem żartów.
Dlatego najlepszą metodą nauczenia się biznesowego języka angielskiego jest kurs. Zwłaszcza specjalistyczne, skierowanie na właśnie biznesowy angielski. Tak jak kurs „Spotkania po angielsku”.

Kurs Spotkania po angielsku

Nauka na kursie „Spotkania po angielsku” to pożyteczna i profesjonalna wiedza na temat biznesowego języka angielskiego. Nauczysz się na nim dokładnie tego, co będzie ci potrzebne na spotkaniach po angielsku.
W dodatku nie tylko nauczysz się mówić, ale też osłuchasz się tak zwanych native’ów American English, czyli osób, dla których ten angielski jest językiem ojczystym. Dzięki temu nie zaskoczy cię akcent, czy szybkość mówienia osób, z którymi będziesz mieć styczność.
Po kursie dostaniesz również certyfikat, który będziesz mógł dołączyć do CV, który potwierdzi twoje nowo zdobyte umiejętności.

Poradnik Business English

Język jest umiejętnością, którą cały czas należy powtarzać, przypominać lub korzystać. W pracy nie jest to jednak cały czas możliwe. Często bowiem spotkania po angielsku w twojej pracy odbywają się raz czy dwa razy na miesiąc. Pomiędzy tymi okresami, zwykle nie będzie konieczności by używać języka obcego, a przynajmniej mówionego.
W tym czasie nieświadomie możemy zapomnieć wielu słówek, czy zwrotów, które będą nam potem potrzebne. Dlatego dobrze jest mieć przy sobie dobry, profesjonalny i prosty w użytkowaniu podręcznik do języka anielskiego, ale biznesowego.
Podręcznik szkolny, czy do zwykłego angielskiego nie będzie bowiem dla nas użyteczny. W języku biznesowym bowiem są specyficzne zwroty i formuły, których nie znajdziesz w innych podręcznikach. Dobrym wyborem będzie więc poradnik Business English, który zbiera wiedzę na temat biznesowego języka angielskiego.

 

Współpraca przy powstaniu artykułu: strona $English