Dlaczego ceny dostaw różnią się między sobą?

Dostawa różnego rodzaju przesyłek to usługa, której cennik jest wyjątkowo mocno rozbudowany, dlatego chcąc oszacować koszty wysyłki, warto wiedzieć jakie czynniki mają na nie największy wpływ. Odpowiadamy zatem na pytanie, z czego wynikają różnice w cenach przewozu przesyłek, a także jak z łatwością zaoszczędzić na nadawaniu różnego rodzaju paczek.

Firma kurierska

Nie ulega wątpliwości, że duży wpływ na ceny dostaw ma wybór określonej firmy kurierskiej, a różnice w cennikach poszczególnych firm wynikają między innymi z kontraktów z przewoźnikami, a także zasad, na jakich są one podpisywane. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że aby wybrać najkorzystniejszą ofertę wcale nie trzeba szczegółowo analizować cenników wszystkich firm kurierskich – wystarczy użyć platformy Sendit.pl, która umożliwia korzystanie z usług renomowanych przewoźników w niezwykle atrakcyjnych cenach, a także wygodne porównanie dostępnych możliwości. Należy również wspomnieć, że jest to rozwiązanie dedykowane zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom.

Gabaryty przesyłki

Koszty nadania przesyłki w dużej mierze zależą również od jej gabarytów, a przede wszystkim wagi – cenniki firm kurierskich szczegółowo prezentują opłaty za wysyłanie paczek o wadze mieszczącej się w określonych przedziałach, a także przedstawiają dokładny sposób przeliczania należności. Warto również podkreślić rolę wymiarów przesyłki, która jest szczególnie istotna w przypadku nadawania przesyłek niestandardowych i wyjątkowo dużych, określanych jako gabarytowe oraz wysyłanych na paletach, tzw. paletowych.

Usługi dodatkowe

Ostateczna cena dostawy zależna jest nie tylko od konkretnej firmy kurierskiej i gabarytów przesyłki, ale również wybranych usług niebędących standardowymi, takich jak na przykład wysyłka za pobraniem, dodatkowe ubezpieczenie paczki lub dostawa przed południem, bądź w sobotę. Z tych i innych dodatkowych możliwości korzystać można w najniższych na rynku cenach nadając przesyłkę przez stronę https://www.sendit.pl/.