Zielona herbata odchudza – mit czy fakt

W temacie odchudzania istnieje wiele mitów. Internet wspiera różne teorie i diety, które bywają odrzucane przez dietetyków. Czy ocet jabłkowy pomaga w procesie chudnięcia? Czy powinniśmy pić herbatę z pokrzywy i skrzypu? Czy zielona herbata odchudza i jeśli tak, to w jakim stopniu?
Eksperci podkreślają, iż zielona herbata ma dobroczynny wpływ na odchudzanie. Sama w sobie nie jest źródłem utraty kilogramów. Przegrywa pod tym względem ze swoją siostrą, herbatą czerwoną, której regularne picie może wywołać spadek wagi do 6 kg miesięcznie! Pomaga jednak znacząco przy formowaniu właściwej diety.

 

Ma właściwości moczopędne (nie takie jak napar z pokrzywy, ale jednak), wpływa na proces trawienia. Przyspiesza przemianę materii, zmniejsza apetyt. Poza tym działa też pozytywnie na układ nerwowy, immunologiczny oraz naszą cerę, więc załatwimy dwie pieczenie na jednym ogniu. Chroni również przed chorobami serca, nowotworowymi.
Zielona herbata odchudza, jeśli pijemy jej około 2-3 filiżanki dziennie, nie wolno więcej niż 5 kubków. Nadmiar zielonej herbaty może mieć swoje negatywy, jak chociażby anemia, osteoporoza.