3 przyszłościowe kierunki studiów

Jaki kierunek studiów się opłaca? To pytanie zadaje sobie co roku wiele młodych osób. Jest to wyjątkowo trudna decyzja uwarunkowana licznymi czynnikami. Czym się kierować wybierając studia?

 

Niektóre osoby chcą zainwestować ten czas w swój rozwój osobisty. Inne decydują się na studia zgodne ze swoimi zainteresowaniami. Jest też sporo osób, które wybór studiów wiążą z nadzieją dużych zarobków w przyszłości. To co nami kieruje przy ostatecznym wyborze zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Na pytanie co warto studiować trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Możemy jednak oszacować po jakich studiach znajdziemy dobrze płatną posadę. Na rynku pracy cały czas jest bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT.

 

Dlatego studia na kierunku informatyka od lat cieszą się dużą popularnością. Absolwenci tych studiów szybko znajdują zatrudnienie i mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie. Coraz więcej osób decyduję się studiować zarządzanie. Kierunek ten wybierają najczęściej osoby, którym marzy się kariera menedżerska w dużej korporacji. Przewiduje się, że zawsze będzie zapotrzebowanie na pracowników w dziale finansów. Z tego powodu studia finanse i rachunkowość to bezpieczny wybór, gwarantujący pracę w przyszłości.

Artykuł powstał przy współpracy z kire.pl