Co sprawia, że kurs Speakingo jest efektywny? Wyjątkowość kursu języka angielskiego online Speakingo

Nauka języka angielskiego jest bardzo istotna, szczególnie, że znajomość tego języka daje ogromne możliwości w przyszłości. O wiele łatwiej znaleźć jest dobrą pracę gdy znasz język angielski, jak również korzyści z podróżowania będą o wiele większe. W Internecie jest cała paleta kursów języka angielskiego, jednak dziś chcielibyśmy się zatrzymać na kursie Speakingo. Zapraszamy do lektury.

Na czym polega wyjątkowość kursu Speakingo?

Wiele firm oferujących swoje kursy główną sferę zainteresowań skupia na przyciąganiu klienta i trzeba obiektywnie powiedzieć, że nie zawsze można o nich powiedzieć, że są wysokiej jakości i w przyszłości zdecydowanie poprawią posługiwanie się językiem angielskim. Ze Speakingo jest inaczej. Kurs języka angielskiego online polega na przyswojeniu sobie na praktycznej nauce i zapamiętaniu fachowych słówek. Warto przystępować do takiego kursu z odpowiednim nastawieniem. Dobrym rozwiązaniem jest skupienie się na aspektach odpowiadających branży w której chcesz pracować. Jeżeli dla przykładu Twoim celem jest praca w branży IT, to postaraj się o korzystanie z fachowego słownictwa, którego będziesz w przyszłości używać.

Nie ma sensu przyswajanie ogromnej liczby słów, o których wiesz, że mogą nie wnieść nic do posługiwania się Twoim językiem – staraj się uczyć słów, które ułatwią funkcjonowanie Ci w nowym środowisku. Oczywiście, pojawiają się głosy, że nauczanie online nie jest tak efektywne jak stacjonarne. Co nie jest prawdą – przede wszystkim jest to inne nauczanie, jednak nauka za pomocą Internetu ma ogromny plus w postaci indywidualnego podejścia. Nie musisz siedzieć w sali, w której każdy z was ma inne aspiracje oraz jest na innym poziomie.

Wyjątkowość Speakingo polega na tym, że możesz poprawiać swoje umiejętności poprzez “rozmowę” z komputerem, który rozpoznaje to co do niego mówisz. Przede wszystkim możesz korzystać z kursu również na telefonie i opcja rozpoznawania głosu jest dostępna, a komputer/telefon rozpoznaje nasze błędy i poprawia je na bieżąco.

Jakie są zalety nauki internetowej

Wspomnieliśmy o tym, że nauczanie internetowe na pewne wady, jednak trzeba powiedzieć, że plusów jest o wiele więcej. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu w porównaniu do tradycyjnego nauczania. Bywają sytuacje, w których na dojazd potrzebujemy parędziesiąt minut, które można przeznaczyć na coś kreatywniejszego (np. na naukę w sieci), aniżeli płacić za komunikację miejską czy paliwo. Kurs języka angielskiego online wyrabia w człowieku nawyki systematyczności i ćwiczy cierpliwość, jednak aspekt finansowy jest najważniejszy. Pomyśl tylko, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić korzystając z takiego kursu w formie internetowej, w porównaniu do nauczania w salce.

Jasne, lekcje z lektorem języka angielskiego są bardzo wartościowe, ale nauczanie długoterminowe sprawia, że musimy wydać kupę pieniędzy na to, by przyswoić dany materiał, a nie mamy pewności czy nawiążemy odpowiednią nić porozumienia z taką osobą. Nauka języka angielskiego ze Speakingo jest o tyle łatwa, że nie jest tylko wbijaniem gotowych formułek do głowy, a stara się uczyć przez nowoczesne techniki, które przede wszystkim są efektywniejsze od tych tradycyjnych.

Najważniejsze cechy Speakingo które przypadły nam do gustu

  • rozmowa z komputerem pozwala przełamać początkowy strach przed używaniem obcego języka;
  • przyswajasz w naturalny sposób poprawną gramatykę, bez uczenia się teorii;
  • bardzo dobry dobór słówek do nauczenia – pokrywa spory zakres słówek używanych w prawdziwym życiu;
  • rozmawiasz z komputerem całymi zdaniami, komputer rozumie co do niego mówisz i adekwatnie odpowiada;
  • biorąc pod uwagę, że możesz rozmawiać z komputerem prawie jak z nauczycielem, można pokusić się o porównanie kosztów. Kurs Speakingo wychodzi nawet 10x taniej.

Podsumowując

Speakingo oddziela teorię od praktyki przesuwając środek ciężkości na tę drugą z cech. Dodając do tego łatwość przełamania strachu przed rozmową w obcym języku, naturalne przyswajanie wiedzy koszt i skuteczność, uważamy, że zdecydowanie warto wypróbować ten kurs.