Znaczniki SEO

Znaczniki kiedyś odgrywały ogromną rolę w pozycjonowaniu. Dziś tak naprawdę nie są w tej kwestii aż tak ważne, jak często się uważa. Jednak mimo wszystko pełnią istotną rolę i używanie ich znacznie wypływa na jakość funkcjonowania konkretnej strony.
Mówi się, że wykorzystujemy meta tagi seo, czyli jakie? Są to przede wszystkim takie znaczniki, które pomagają nam zapewnić wysoką jakość strony i jej estetykę. Mamy takie znaczniki jak meta title. Dotyczy on tytułu strony. Dodatkowo ważny jest meta description. Jest to znacznik dotyczący opisu strony.

 

Im ciekawszy tym lepszy, choć to zaledwie 155 znaków. Musi zawierać podstawowe informacje o treściach, które znajdują się na stronie. Poza tym, powszechnie wykorzystuje się meta robots. Są to istotne znaczniki z tego względu, że przekazują wyszukiwarkom zakres ich uprawnień i kwestie dotyczące indeksowania strony.
Do tego dochodzi wiele innych znaczników. Są to takie, które dotyczą tego czy strona ma być indeksowane czy nie, albo czy tłumaczyć niektóre wyrażenia z języka obcego, czy zostawić je w wersji oryginalnej. Ponadto stosuje się znaczniki dotyczące słów kluczowych.