Gdzie szukać pracy?

Planujesz zmienić stanowisko pracy albo się przebranżowić? A może szukasz swojego pierwszego zatrudnienia? Miejsc z ogłoszeniami o pracę jest bardzo dużo. To dobra wiadomość, ponieważ dzięki temu znacząco rosną Twoje szanse na znalezienie ciekawej propozycji zatrudnienia. Sprawdź zatem, gdzie warto szukać pracy.

Portale z ogłoszeniami o pracę

Interesuje Cię praca na budowie, w sklepie lub biurze? Chcesz wyjechać do pracy za granicę albo innego miasta? Najłatwiejszym sposobem na wyszukiwanie interesujących ofert jest skorzystania z Internetu. W sieci znajdziesz wiele portali tematycznych z ogłoszeniami o pracę. Dryg.pl i inne wyszukiwarki ofert zatrudnienia zawierają aktualne ogłoszenia z różnych branż, przeznaczone dla osób na każdym etapie rozwoju zawodowego. W serwisach poczytasz też ciekawe poradniki i artykuły na temat rynku pracy czy poszukiwania zatrudnienia. Możesz zapisać się na subskrypcję ofert, aby otrzymywać starannie wyselekcjonowane ogłoszenia wprost na maila.

Szukaj również pracy przez serwisy tematyczne, takie jak LinkedIn czy GoldenLine. Założysz na nich swój profil, w którym określisz m.in. umiejętności, doświadczenie i kwalifikacje. Skorzystasz nie tylko z wyszukiwarki ofert pracy, ale też poczytasz informacje i opinie na temat pracodawców oraz poznasz wiele ciekawych raportów i treści dotyczących płac, rozmów kwalifikacyjnych itp.

Media społecznościowe

Zatrudnienia możesz z sukcesem szukać w mediach społecznościowych. Tu szczególną skutecznością wyróżniają się grupy regionalne, w których lokalni przedsiębiorcy umieszczają ogłoszenia o zatrudnieniu. Ciekawą propozycją są też profile tematyczne, dotyczące ofert pracy w danej branży, np. w budowlance, marketingu czy IT. Poszukiwanie zatrudnienia poprzez media społecznościowe to obecnie szybki i skuteczny sposób na znalezienie zatrudnienia, pozwalający na błyskawiczny kontakt z pracodawcą, a także sprawdzenie opinii i uzyskanie wiedzy na temat danej firmy.

Targi pracy

W dużych miastach regularnie odbywają się targi pracy i dni kariery. To świetny sposób na znalezienie zatrudnienia, a także bezpośredni kontakt z pracodawcami. Na targach znajdują się zazwyczaj przedstawiciele największych przedsiębiorstw i korporacji, którym możesz zadawać pytania i dowiedzieć się więcej na temat ich firmy. Jeśli spodobają Ci się warunki pracy w przedsiębiorstwie, zostaw swoje CV i dane kontaktowe.

Szukanie pracy po znajomości

Dobrym sposobem na poszukiwanie pracy są też znajomości. Jeśli poszukujesz zatrudnienia, popytaj wśród znajomych. Jest bardzo prawdopodobne, że przynajmniej część z nich będzie miała wiedzę na temat aktualnych rekrutacji w firmie, w której pracują lub też znanych im przedsiębiorstwach. Znajomi czy rodzina mogą zresztą szepnąć słówko pracodawcy, aby ten popatrzył przychylniejszym okiem na Twoje CV.

Praca dla studentów i absolwentów

Na każdej uczelni wyższej znajduje się tablica prezentująca oferty pracy dla studentów i absolwentów. To świetne rozwiązanie dla osób poszukujących swej pierwszej pracy, stażu albo praktyk zawodowych.