Jak zachęcić dzieci do nauki języka angielskiego?

Nauka języka obcego jest bardzo istotna – w zasadzie ta kompetencja jest podstawą na obecnym rynku pracy. Bez znajomości angielskiego ani rusz, a nauczenie się kolejnych języków obcych na pewno wpłynie pozytywnie na ocenę potencjalnego kandydata w rekrutacji. Jak więc, jako rodzic, budować w dzieciach chęć do przyswajania nowych słówek, zwrotów? Z pewnością wiesz, że jest to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli są one uparte. W artykule przedstawiamy kilka pomysłów. Check!

Wybierz dobrą szkołę języka angielskiego

Dobrą metodą na pogłębienie tej kompetencji u dzieci będzie zapisanie ich na dodatkowe lekcje. Szkoła języka angielskiego w Lublinie to miejsce, gdzie Twoje pociechy nauczą się nowych słówek, a także przyjemnie spędzą czas. Warto też rozważyć zapisanie dzieci na dodatkowe zajęcia razem z ich przyjaciółmi. W ten sposób, będa chętniej chodzić na lekcje i wzajemnie się motywować. 

Wybierając szkołę języka angielskiego sprawdź jakich metod nauczania stosuje dana placówka. Jeśli masz małe dzieci, dobrze, gdyby nauczyciel wykorzystywał gry, zabawy, piosenki, a nawet filmy, aby zachęcić do poznawania nowych słówek. Wszystkie te formy sprawią, że Twoje pociechy nie będą nudzić się na zajęciach z języka angielskiego. Dodatkowo, będą chętniej na nie przychodzić, pełni zapału i motywacji do nauki.

Ćwicz angielski z dzieckiem w domu

Pamiętaj, że dla swojego dziecka jesteś wzorem, a więc jeśli Twój angielki pozostawia wiele do życzenia, może również warto zapisać się na kilka lekcji. Kiedy nabierzesz pewności siebie w kompetencjach językowych, łatwiej Ci będzie ćwiczyć z dzieckiem w domu i weryfikować postępy w jego nauce. Pamiętaj, że możesz wprowadzić naukę w codziennych, rutynowych sytuacjach – np. gdy dziecko pomaga Ci w gotowaniu bądź sprzątaniu domu. Używanie angielskich zwrotów w tego typu sytuacjach stanie się nawykiem. 

Warto też wskazywać pociechom praktyczny aspekt anielskiego – np. podczas podróży, rozmów z osobami z osobami i z innych krajów, oglądania filmów czy słuchania ulubionej muzyki. Wprowadź elementy praktyczne, które pomogą dzieciom zobaczyć wartość nauki języka angielskiego.

Nagradzaj dzieci za efekty w nauce angielskiego 

Zawsze warto docenić dobrą pracę Twoich dzieci. Widoczne postępy w nauce można zatem nagrodzić. Możesz stworzyć specjalny system nagród, który będzie dla pociech dodatkową motywacją. Mogą to być drobiazgi, ale dla dzieci liczy się Twój gest i zainteresowanie. Na pewno więc to docenią i będą w przyszłości jeszcze bardziej się starać, aby wypracować nowe umiejętności.