Korzyści z nauki francuskiego

W XXI wieku znajomość języków obcych to podstawa. Niemal każda osoba może pochwalić się opanowaniem języka angielskiego. Ten jednak przestał być już atutem, a zaczął być po prostu standardem. Jeżeli chcesz zwiększyć swoją konkurencyjność i rozwinąć się w kreatywny sposób, warto pomyśleć o nauce drugiego języka. Sprawdź, dlaczego to właśnie francuski może być dla Ciebie najlepszym wyborem.

Nauka francuskiego a rynek pracy

Dziś po angielsku na lepszym lub gorszym poziomie mówi niemal każdy Polak w młodym i średnim wieku. Wiele działających w Polsce korporacji wymaga od swoich pracowników posługiwania się nim w komunikatywnym stopniu w codziennej pracy. Dlatego już dawno przestał on być wyróżnikiem w CV i stracił swój prestiż.

Właśnie dlatego znajomość drugiego języka staje się coraz bardziej pożądana na rynku pracy. Zwłaszcza jeżeli mowa o tych, które nie są tak uniwersalne i powszechnie znane jak angielski. To dodatkowy atut, który może otworzyć przed Tobą drzwi do zajęcia lepszego stanowiska albo uzyskania bardziej perspektywicznej kariery. Właśnie dlatego podjęcie się nauki francuskiego może być dla Ciebie najlepszym wyborem.

Dlaczego właśnie francuski? Gdyż jego znajomość otwiera wiele międzynarodowych drzwi. Jest to język, którym posługują się nie tylko mieszkańcy Francji, ale także Belgowie, Szwajcarzy, Kanadyjczycy, a także wiele krajów afrykańskich. To język urzędowy, który funkcjonuje aż w 32 krajach na świecie. Dzięki temu zaliczenie kursu francuskiego może wiązać się z naprawdę dużą liczbą możliwości związanych z pracą zawodową.

Nauka francuskiego w celach turystycznych

Francja to kraj, który słynie ze swojej historii, architektury oraz krajobrazów. Dzięki temu stale ściąga do siebie ogromne rzesze turystów. Podjęcie się nauki francuskiego pozwoli Ci zdecydowanie lepiej wchłonąć kulturę tego miejsca i poznać ją od strony niedostępnej dla innych turystów.

Z racji na to, że językiem francuskim posługują się nie tylko Francuzi, po kursie francuskiego zyskasz bardzo wiele nowych możliwości podróżniczych. Będziesz mógł swobodnie porozumiewać się w wielu krajach europejskich, amerykańskich i afrykańskich. Dzięki temu większość świata stanie przed Tobą otworem.

Warto także pamiętać, że w świadomości bardzo wielu ludzi język francuski pozostaje synonimem wyszukania i romantyzmu. Z tego powodu posługiwanie się nim płynnie może być także kwestią zwiększającą Twój prestiż w oczach innych.

Gdzie na kurs francuskiego?

Jeżeli chcesz rozwinąć się w przyjaznym i wspierającym środowisku, zdecyduj się na kurs w l’atelier de francais. Nauka francuskiego w tej szkole to sama przyjemność oparta przede wszystkim na wspólnej komunikacji pomiędzy wykładowcami i kursantami. Znajduje się ona w samym sercu Warszawy i prowadzi zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Możesz skorzystać z jej oferty niezależnie od stopnia swojego zaawansowania, od A1 do C2. Więc jeżeli język francuski jest dla Ciebie kompletną niewiadomą, to idealne miejsce, by rozpocząć z nim przygodę!