Weekendowe prace w okresie letnim

Wiele osób w obecnych czasach próbuje dorobić do swojej pensji. Jedni wybiorą drugi etat, inni będą próbować wziąć sprawy w swoje ręce. Dobrym pomysłem jest poszukanie kursu, który nauczy nas dodatkowych umiejętności. Osobiste świadczenie usług w czasie wolnym może być świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą pracować na dwa etaty i chcą sami regulować swój czas pracy. Zobaczmy zatem, jakie kursy można odbyć w Warszawie?

Kurs barmana Warszawa

Kurs barmana Warszawa to idealna propozycja dla osób, które pracują od poniedziałku do piątku i mogłyby świadczyć swoje usługi w weekendowe wieczory. Zapotrzebowanie jest duże, szczególnie w okresie wiosenno-letnim: wesela, imprezy integracyjne, imprezy plenerowe itp. Na początek można opierać się na tym, co oferuje klient, czy też sala, na której odbywa się event: stół, bar, szkło. Wraz z rozwojem można kupić swój, własny, mobilny bar, a także szkło. Zarobki w jeden weekend sięgają kilkuset złotych.

Kurs animatora

Animator zabawia dzieci w czasie różnych imprez. Do tej pracy zdecydowanie trzeba lubić dzieci i być kreatywnym. Nie jest to praca całonocna, w przeciwieństwie do barmana. Warto zaopatrzyć się w różne kolorowe rekwizyty, farby do malowania buziek, czy pistolety do puszczania baniek. Warto również przyjąć jakiś image, który może stać się wizytówką. Znajomość piosenek i bajek obowiązkowa! Praca ta również może przynieść kilkaset dodatkowych złotych w jeden weekend.

Kurs instruktora fitness

Jeżeli możesz pochwalić się nienaganną sylwetką i lubisz ćwiczyć to może być fajna opcja. Instruktor fitness może prowadzić grupę klientów, jak i indywidualne jednostki. W Warszawie jest wiele miejsc, w których możesz świadczyć swoje usługi lub wejść we współpracę. Możesz pozostać przy zwykłych ćwiczeniach na siłowni, lub wejść w specjalizacje, takie jak trampoliny, czy joga.

Kurs fotografii

Fotografia nie musi być trudna. Możesz wyspecjalizować się w robieniu zdjęć noworodkom, kobietom ciężarnym, czy robić zdjęcia rodzinne. Warto zaznajomić się z programami do retuszu. Dużym wypadkiem w tym przypadku będzie sam sprzęt, ale na początek może wystarczyć sam aparat z odpowiednim obiektywem.