Znajdź naturalny sposób na wypadanie włosów

Pokrzywa jest nie od dziś znana z swoich wielu korzystnych działań na zdrowie i urodę. Pokrzywa działanie lecznicze ujawnia też w swoich właściwościach dotyczących pielęgnacji włosów i skóry głowy.
Są 3 główne powody, aby natychmiast zacząć używać pokrzywy w przypadku wypadania włosów, są;

-Aby zmniejszyć stan zapalny skóry głowy
-Aby zneutralizować uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki w skórze głowy
-Do blokowania DHT miejscowo i wewnętrznie

Pokrzywa na wypadanie włosów

Zapalenie skóry głowy zostało zidentyfikowane jako podżegacz do przewlekłego wypadania włosów. Kiedy dochodzi do uszkodzenia tkanek przez obce lub szkodliwe cząstki, takie jak wolne rodniki, DHT i bakterie, organizm reaguje i próbuje je zwalczać.

Istnieje kilka mechanizmów wyjaśniających, dlaczego pokrzywa ma tak silny wpływ na stany zapalne. Po pierwsze, składniki ekstraktów Urtica składają się z flawonoidów i fenoli, które działają jako silne przeciwutleniacze, które są niezbędne w walce z wolnymi rodnikami.

Cząsteczki składają się z atomów, a atomy z protonów, elektronów i neutronów. Elektron występuje w parach, dzięki czemu atom pozostaje stabilny.

Wolne rodniki to niestabilne cząsteczki, które będą poszukiwać i atakować inne stabilne cząsteczki, aby pobrać ich elektrony, co powoduje niepewność żywych komórek. Powoduje to powszechne uszkodzenie, które ostatecznie wywoła reakcję zapalną, co, jak wiemy, odgrywa dużą rolę w przewlekłym wypadaniu włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Stopień wypadania włosów z powodu uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki nie został dobrze zbadany, ale kilka z nich połączyło wysoki stres oksydacyjny w skórze głowy z łysieniem. Inne badania wykazały, że uszkodzenie wolnych rodników może być jednym z większych czynników przyczyniających się do braku wzrostu włosów u wielu osób.