Typowe pytania na rozmowach rekrutacyjnych. Rozmowa kwalifikacyjna słabe strony

Doświadczenie

Każda rozmowa rekrutacyjna wymaga od potencjalnych kandydatów przedstawienia posiadanego przez siebie doświadczenia zawodowego. Każdy kandydat zobowiązany jest przede wszystkim do przedstawienia informacji zgodnych z prawdą, które pracodawca może z łatwością potwierdzić i sprawdzić. Każde doświadczenie zawodowe może być ogromnym pozytywem, ponieważ oznacza umiejętność uczenia się nowych obowiązków, a także pracowitość.

Wykształcenie

Kolejnym bardzo często zadawanym pytaniem na rekrutacjach, jest pytanie o zdobyte wykształcenie. Oznacza ono przygotowanie teoretyczne każdego potencjalnego pracownika, do stanowiska, na które się stara. Choć zdobycie wykształcenia nie zapewnia dobrej pracy i nie daje gwarancji zdobycia zatrudnienia bez żadnego zaangażowania, jednak z pewnością jest ogromnym atutem. Dlatego też warto zdawać sobie z tego sprawę i równocześnie ze zdobywaniem wykształcenia, dbać o swoje doświadczenie zawodowe. Każdy pracodawca chętny jest do zatrudnienia osób z pokaźnym doświadczeniem oraz wykształceniem kierunkowym.

Mocne i słabe strony kandydatów

Bardzo częstą częścią rozmów rekrutacyjnych są pytania o wady oraz zalety kandydata. Każda rozmowa kwalifikacyjna słabe strony i te mocniejsze musi sprawdzić dokładnie. Niewskazane jest tutaj żadne wymyślanie lub nawet naciąganie swoich zalet, ponieważ po otrzymaniu stałego zatrudnienia, każdą z tych informacji można w bardzo prosty sposób sprawdzić. Prowadzenie rozmowy z rekruterami o swoim charakterze i osobowości, powinno być przemyślane i jednocześnie zgodne z prawdą. Każdy pracodawca jest w stanie zweryfikować prawdziwe oblicze pracownika bardzo szybko i zniechęcić się do niego już na początku współpracy.