Nauka angielskiego online czy w inny sposób?

Większość z nas miała już okazję zaznajomić się z formą nauki zdalnej. Nawet jeśli typowy okres uczęszczania do szkoły już dawno mamy za sobą, prawdopodobnie nie osiadamy na laurach i nie pozostajemy przy zdobyciu średniego czy nawet wyższego wykształcenia, a i mając całkiem niezłą pracę, staramy się nadal rozwijać i dążymy do podnoszenia własnych kwalifikacji. Często robimy to właśnie przez Internet, nie chcąc tracić czasu i pieniędzy na dojazdy do szkół i innych placówek. Kurs angielskiego online jest dla nas jedną z takich niezwykłych szans na bezproblemowe pozyskanie nowej wiedzy i wartościowe wykorzystanie posiadanego wolnego czasu.

Dla młodzieży czy dorosłych?

Zazwyczaj nauką języków obcych zajmujemy się na poważnie dopiero w wieku dorosłym. Niby chodzimy na różne zajęcia, czasem i dodatkowe korepetycje, w ramach uczęszczania do szkół podstawowych lub średnich, ale sami dobrze wiemy, jak te zajęcia wyglądają i ile rzeczywiście z nich wychodzimy. Kończymy więc nasze szkoły z tytułem i wyłącznie teoretyczną znajomością obcych języków, która nijak nie przekłada się na ich zrozumienie w praktyce, wcale nie umożliwia nam bezproblemowego porozumiewania się z innymi za granicą i nie zapewnia nam wyższych szans na awans lub zdobycie lepszej pracy – na przykład dobrze wypadając podczas rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku (przykład: english-online.pl/rozmowa-kwalifikacyjna-w-angielskim/). Jeżeli jednak z własnej woli zapiszemy się na kurs angielskiego, nasze podejście do nauki języków obcych będzie zupełnie inne niżeli w szkole podstawowej lub średniej, kiedy często byliśmy zainteresowani jedynie odmianą „to be” – przykład tutaj, lub  napisaniem prostego emaila po angielsku na maturze (przykład: english-online.pl/e-mail-slownictwo/). Ogólnie rzecz biorąc dopiero w dorosłym życiu zaczynamy doceniać czas i uczymy się go dobrze wykorzystywać. Każdą godzinę lekcji angielskiego potraktujemy jak kolejną szansę na nauczenie się czegoś nowego. A te szanse wystarczy tylko wykorzystywać, by już po paru miesiącach bez większych problemów móc dogadać się z każdym w nowym obcym języku.

Nauka języków obcych online to bardzo fajna alternatywa dla “zwyczajnych” zajęć organizowanych w stacjonarnych placówkach. Za kurs angielskiego online na pewno zapłacimy mniej niż za kurs stacjonarny, a efekt nauki może być ten sam, a nawet i lepszy.

Inne sposoby nauki języka

Ogólnie nauka języka angielskiego może być trudna, ale jest to możliwe, jeśli podejdziesz do tego procesu z odpowiednim podejściem. Oto kilka sposobów na naukę każdego języka obcego:

  1. Regularne słuchanie i mówienie języka – jednym z najważniejszych aspektów nauki języka jest regularne słuchanie i mówienie języka. Możesz to robić poprzez rozmowy z native speakerami, odsłuchiwanie nagrań czy korzystanie z programów do nauki języków.
  2. Czytanie i pisanie języka – czytanie i pisanie pozwala na rozwijanie umiejętności gramatycznych i słownictwa. Możesz czytać książki, artykuły czy pisać notatki w języku obcym.
  3. Ucz się słówek i zwrotów – znajomość słówek i zwrotów jest kluczowa dla zrozumienia języka. Możesz uczyć się nowych słów poprzez flashcardy, aplikacje czy naukę z kontekstem.
  4. Znajdź sobie nauczyciela lub partnera do nauki – nauka z nauczycielem lub partnerem pozwala na indywidualne dostosowanie nauki do Twoich potrzeb i poziomu znajomości języka.
  5. Korzystaj z różnych źródeł – korzystaj z różnych źródeł, takich jak podręczniki, filmy, podcasty, gry czy aplikacje, aby urozmaicić swoją naukę.
  6. Cierpliwość i systematyczność – nauka języka to proces, który wymaga cierpliwości i systematyczności. Ważne jest, aby regularnie poświęcać czas na naukę i nie poddawać się po pierwszych trudnościach.