Czy można kisić kapustę w plastikowych beczkach?

Kto nie lubi bigosu ze swojskiej kiszonej kapusty albo wyśmienitych pierogów lub krokietów z jej farszem? Dobrze ukiszona kapusta nie tylko rozpieszcza podniebienia najbardziej wymagających smakoszy, lecz także ma wiele właściwości prozdrowotnych. Znajdująca się w niej witamina C wzmacnia odporność organizmu na infekcje, wysoka zawartość potasu, żelaza, magnezu i błonnika wspomaga prawidłową pracę serca oraz układu krwionośnego, a także pokarmowego. Decydując się na kiszenie kapusty, należy wybrać odpowiedni pojemnik do jej przechowywania. Wiele osób zastanawia się, jakie w tym celu wybrać naczynie – czy może ono być wykonane z tworzyw sztucznych?

Czy kiszenie w plastikowych beczkach jest zdrowe?

Wbrew stereotypom naczynia wykonane z plastiku można stosować do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Jednak wiele osób zastanawia się, czy kiszenie w plastikowych beczkach jest zdrowe i bezpieczne. Zapewniamy, że wysokiej jakości pojemnik wyprodukowany z pierwszej klasy sztucznych tworzyw okazuje się świetnym rozwiązaniem. Przykładem są produkty dostępne w ofercie sklepu internetowego Radochy Gospochy.

Jeśli chodzi o naczynia do kiszenia, można tu znaleźć takie pojemniki jak, między innymi: beczka plastikowa 300l, 250l, 200l, 150l, 120l, 100l oraz inne. Dobór beczki do kiszenia powinien zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkowych. Warto pamiętać o tym, że solidna plastikowa beczka dzięki swojej gramaturze, ściankach wykonanych z wysokiej klasy tworzyw, szerokiemu otworowi oraz grubemu dnu doskonale spełni potrzeby użytkowe wielu współczesnych gospodyń domowych.

Ponadto beczkę plastikową charakteryzuje wytrzymałość na przedwczesne zniszczenie, takie jak pęknięcie, podziurawienie, zarysowania lub przebarwienia. Wykonana z solidnego tworzywa sztucznego beczka pozwala na wielokrotne użytkowanie nawet podczas przechowywania w pomieszczeniach o zmiennej temperaturze.

Dlaczego warto wybrać plastikowe beczki do kiszenia?

Wykonane z lekkich, trwałych tworzyw beczki plastikowe to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy zaplanowano dużą ilość kapusty do kiszenia. Idealnie sprawdzą się do przechowywania zapasów na zimę zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnym przetwórstwie. Natomiast do niewielkiej ilości kiszonek można wybrać wiadro nierdzewne 10l, 20l lub większe, albo beczkę plastikową o małej pojemności.

W ofercie sklepu internetowego Radochy Gospochy znajdują się beczki kilkulitrowe oraz średnie modele, między innymi 20-litrowe. Ponadto wszystkie dostępne w sklepie modele posiadają atest bezpieczeństwa i jakości, dzięki czemu znajdują zastosowanie do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Wybierając plastikową beczkę, warto pamiętać o tym, że jej powierzchnia pozwala na szybkie i proste mycie, dzięki czemu łatwo można zadbać o idealną czystość. Reasumując, wybierając plastikową beczkę do kiszenia kapusty, można liczyć nie tylko na wysoki stopień jej ukiszenia, ale także na apetyczny smak oraz aromat.