Prosta, tania i powszechnie dostępna ściółka, która doskonale izoluje boks. Koniecznie sprawdź, czym ścielić boks.

W końskim boksie, nie może zabraknąć ściółki, która odgrywa w nim ogromną rolę. Po pierwsze, pozwala zachować czystość, poprzez wchłanianie odchodów, doskonale izoluje ciepło, przez co koń ma odpowiednie warunki, oraz może stanowić przekąskę dla zwierząt, które uwielbiają stale coś żuć. Najsłynniejszą, i najczęściej używaną ściółką dla koni, jest słoma. Jest na tania, chłonna i można ją kompostować, nie generując przy tym dużych opłat, związanych z utylizacją odpadów. Słoma, jako ściółka dla koni, jest dla nich w pełni bezpieczna. Zwierzęta, mogą ją podjadać, co przyspiesza ich metabolizm, dlatego tak wiele hodowców, decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Czy to jedyny sposób, na wyścielenie boksu, bez ponoszenia dodatkowych opłat?

Idealna ściółka dla koni. Sprawdź, jaką ściółkę wybrać.

Słoma, choć jest tania i powszechnie dostępna, jest nieporęczna w przechowywaniu. Zajmuje dużo miejsca, a nawet najmniejszy kontakt z wodą sprawia, że zaczyna nasiąkać, i nie nadaje się do przechowywania. Słomę należy również często kontrolować, gdyż po kontakcie z wodą, rozpoczyna się proces gnicia, przez co może dojść do zatrucia pokarmowego u koni, które chętnie podjadają ją, przebywając w boksie. Co zatem zrobić, by nie narażać koni?

Jaka ściółka dla koni jest najlepsza? Trociny.

Trociny, które dostępne są w formie granulatu, najczęściej pochodzą z drzew iglastych. Są tanie, świetnie izolują ciepło, doskonale wchłaniają odchody, oraz umożliwiają zwierzęciu wylegiwanie się. Choć nie nadają się na przekąskę, są bezpieczne dla zwierząt. Aby umieścić trociny w boskie, wystarczy wysypać granulat. Proces ten, zajmuje parę chwil, co jest kolejnym plusem zastosowania trocin. Podczas kontaktu trocin z wodą, granulat napęcznieje, wchłaniając całą wilgoć. Ze względu na naturalny skład, taką ściółkę można kompostować, co zmniejsza opłaty, oraz pozwala na otrzymanie wartościowego kompostu. Trociny, dostępne są w postaci granulatu, zapakowanego w szczelny, foliowy worek, przez co są łatwe w przechowywaniu.

Czy trociny mają inne zalety?

Trociny, są produktem odpowiednim dla alergików. Nie pylą, nie podrażniają skóry, oraz przewodu pokarmowego i oddechowego. Są wydajne, oraz łatwo się je usuwa. Stosowanie trocin jako ściółki dla koni, zapobiega rozwojowi groźnych chorób u koni, takich jak grzybice przewodu pokarmowego, oraz alergii. Chronią kopyta, oraz stanowią idealne legowisko dla konia. Można stosować je przez cały rok, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Jest to zatem najlepsza forma ściółkowania.
Ściółka dla koni, powinna być bezpieczna, chłonna oraz zapewnić zwierzęciu komfort. Jeśli szukasz świetnego rozwiązania, które izoluje boks, jest łatwe w czyszczeniu, oraz tanie, to koniecznie sięgnij po trociny. Granulat, jest łatwy w rozprowadzeniu i czyszczeniu, a jego powszechne występowanie, umożliwi zakup ściółki w dowolnym momencie. To przyjazny produkt dla zwierząt oraz środowiska, gdyż zużytą ściółkę, można wykorzystać na cenny, naturalny nawóz.