Dietetyka – ścieżka zawodowa dla miłośników zdrowego stylu życia. Dietetyka Poznań, Szczecin – studia podyplomowe

W ciągu ostatnich kilku lat dietetyka stała się jednym z najchętniej wybieranych kierunków kształcenia wyższego. Coraz większa moda na prowadzenie zdrowego stylu życia, przy równoczesnym zapotrzebowaniu na specjalistów od odżywiania sprawiła, że z usług dietetyków korzysta coraz większa liczba osób borykających się z nadwagą, dolegliwościami gastrycznymi czy nawet chorobami autoimmunologicznymi. Większość osób wybiera tradycyjny tryb kształcenia, jednak dietetykę możemy studiować także na studiach uzupełniających.

 

Dietetyka Poznań studia podyplomowe – to kierunek, który szczególnie oferowany jest studentom studiów medycznych lub absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzą o najważniejsze wiadomości z zakresu odżywiania. Studia na tym kierunku znajdziemy jednak w niemal każdym innym dużym mieście, w którym funkcjonują uczelnie prywatne i państwowe. Dietetyka Szczecin studia prowadzi w oparciu o najnowsze metody nauczania oraz pozwala na zaznajomienie się z nie tylko najbardziej klasycznymi modelami żywienia, ale także z opracowaniami najbardziej aktualnych badań z zakresu wpływu różnych grup pożywienia na zdrowie i wygląd człowieka.