Randki po rozwodzie – porady i wskazówki dla rozwodników

Czy stworzenie związku po rozwodzie jest możliwe? Znalezienie partnera zawsze jest trudne, szczególnie jeśli Twój długoletni związek małżeński się właśnie zakończył. Rozwód oznacza nie tylko koniec związku, ale także kres istotnego etapu życiowego. Randki po rozwodzie są więc ogromnym i wymagającym wyzwaniem niezależnie od tego, czy jesteś singlem, osobą rozwiedzioną, czy w separacji. Na szczęście istnieją takie platformy randkowe, które mogą pomóc Ci stanąć na nogi.

Jak wrócić do randek? Na co zwrócić uwagę? Poniżej przedstawiamy porady dla rozwodników, którzy chcą zacząć randkować w Internecie.

  1. Zrelaksuj się. Założenie profilu randkowego i znalezienie nowego partnera nie jest takie skomplikowane. Po prostu otwórz platformę, która przypadła Ci do gustu i przejdź przez proces rejestracji. Tego typu serwisy zazwyczaj zawierają wytyczne dotyczące rejestracji, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów. Nie spiesz się i skonfiguruj swój profil z uwagą.
  2. Zastanów się dobrze, czy jesteś gotowy na powrót do randkowania. Nawet jeśli rozmowy na czacie nie zobowiązują do umówienia się na spotkanie lub randkę, świadomie wchodzisz w świat romansu. Staraj się nie wprowadzić ludzi w błąd i nie spotykaj się z kimś w niewłaściwym czasie.
  3. Zaakceptuj obecność byłych w życiu partnera. Kiedy ludzie mają razem dzieci, są zmuszeni do kontaktu ze sobą nawet po zakończeniu związku. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby to zaakceptować i odczuwasz zazdrość, rozważ omówienie tej kwestii, aby uniknąć niedomówień i konfliktów.
  4. Nie ujawniaj zbyt wielu osobistych informacji. Nie dziel się na początku wszystkimi swoimi sekretami. Stopniowo wyjawiaj fakty o swoim życiu osobistym. Osoba, z którą rozmawiasz nie musi wiedzieć wszystkiego o Twoim byłym, ani o Twoich wszystkich przykrych doświadczeniach.
  5. Ustal swoje priorytety. Określ, jakie masz oczekiwania i nie bój się nimi dzielić. Aby nie zawieść się nawzajem, porozmawiaj o swoich uczuciach, pragnieniach i planach. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na poważny związek i szukasz jedynie niezobowiązującego romansu, masz do tego pełne prawo pod warunkiem, że ostrzegasz o tym drugą osobę.
  6. Bądź świadomy niebezpieczeństw, które czyhają na Ciebie w Internecie. Wszystkie prowadzone przez nas działania online są codziennie wykorzystywane przez oszustów. Jeśli chcesz uniknąć problemów, koniecznie przeczytaj zasady korzystania z witryny przed rejestracją i nigdy nie udostępniaj swoich prywatnych informacji online.

Korzystanie z serwisów randkowych dla rozwiedzionych jest sposobem na kontynuowanie życia i pokonanie złamanego serca. Prędzej czy później nadejdzie czas i znów będziesz szukać partnera, z którym będziesz chcieć zbudować związek. Wykorzystaj więc świat randek online, aby pokonać swoje lęki i poznać osobę, która ponownie zmieni Twoje życie. Niezależnie od tego, czy rozwodzisz się w wieku 20, czy 60 lat, możesz skorzystać z portalu randkowego dla rozwodników i poznać kogoś nowego.