- Wycieczki Szkolne: Odkrywanie Warszawy i Krakowa
- Dobór odpowiednich narzędzi cnc a efektywność produkcji
- Jak napisać dobry program na maturze z informatyki?
- Sieczka z traw – naturalne wsparcie diety Twojego konia
- Jak unikać najczęstszych błędów podczas przygotowań do matury? Wskazówki dla maturzystów
Zgłoszenia się do radcy prawnego w celu uzyskania pomocy prawnej w zakresie umów czy innych rzeczy związanych z prowadzeniem firmy
Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Wymaga dbałości o dokumentację finansową, ewidencje, deklaracje podatkowe, składki ZUS i itd. Często przedsiębiorcy dysponujący zbyt małą ilością czasu decydują się na zasięgnięcie fachowych porad i opinii dotyczących prowadzenia działalności rozpoczynając współpracę z radcami prawnymi.
Radca prawny – fachowa i wszechstronna pomoc
Radca prawny udzielający pomocy właścicielom firm, czy przedsiębiorstw oferuje zazwyczaj kompleksową obsługę prawną. Przygotowuje treści wewnętrznych regulaminów, sporządzają umowy, reprezentuje interesy klientów w postępowaniach sądowych. Większość kancelarii prawnych zajmujących się pomocą w dziedzinach prawnych świadczą usługi takie jak:
- dochodzenie roszczeń (w wypadku podmiotów, których majątek został niesprawiedliwie zajęty, określony jako mienie, które pochodzi z przestępstwa, bądź na poczet grzywien i kar)
- reprezentacja osób (reprezentacja osób, które otrzymały zarzuty karne, karnoskarbowe – wyłudzenia VAT, pranie pieniędzy)
- kierowanie sporami odszkodowawczymi ( ze Skarbem Państwa)
- metody dotyczące restrukturyzacji majątku (postępowanie układowe, o zatwierdzenie układu, sanacyjne)
- postępowanie upadłościowe
- dochodzenie wierzytelności, które były źródłem sporu.
Skomplikowane prawne sytuacje
Przedsiębiorcy zgłaszają się do radców, w sprawach trudnych i wymagających specjalistycznej wiedzy prawnej. Polskie prawo gospodarcze jest bardzo rozległe i nie posiada jednolitych regulacji prawnych dla stosunków gospodarczych. Nie ma głównego kodeksu, zawierającego całość uregulowań prawnych prawa gospodarczego. Wielu przedsiębiorców ma zatem duże trudności w zrozumieniu i odnalezieniu odpowiednich przepisów, które są zamieszczone w różnorodnych aktach prawnych. Radcy prawni służą pomocą w kwestiach:
- doradztwa, co do wyboru formy prowadzonej działalności
- zastosowaniem specjalnych zapisów dotyczących umowy spółki, które zabezpieczają interesy klienta
- wdrożenie uprawnień korporacyjnych (umorzenia, dopłaty, prawa osobiste, wyłączanie wspólników)
- organizowanie posiedzeń uczestników spółki
- wywiady gospodarcze
- umowy powiernicze
- umowy inwestycyjne
- umowy handlowe
Doradztwo w kwestiach prawa podatkowego
Radcy prawni pomagają właścicielom przedsiębiorstw uporać się ze sporami z organami skarbowymi. Sporządzają wnioski o indywidualne interpretacje prawa podatkowego, reprezentują firmy przed organami podatkowymi, dochodzą zwrotu podatku VAT, prowadzą podatkową analizę skutków transakcji. Radcy wykorzystują skuteczne i sprawdzone narzędzia prawne.
Z pomocy radców prawnych można również skorzystać w wypadku trudności, związanych z prawem obrotu nieruchomościami, prawem administracyjnym, karnym, autorskim, zamówień publicznych i upadłościowym.