Małe mieszkanie – mały pies

Wielu ludzi zapytanych o to, czy wolą koty, czy psy, wybierają te drugie. Po chwili dodają ze smutkiem, że ich małe mieszkanie dyskwalifikuje ich przy chęci posiadania tego czworonoga. Istnieją jednak rasy psów, które jak najbardziej nadają się do mieszkania na niewielkiej powierzchni. Większość ludzi mieszkających w miastach wybiera właśnie małe psy do bloku. Przemawiają za tym nie tylko ich niewielkie rozmiary, ale też ich charakter. Są to bowiem bardzo energiczne i wesołe stworzenia.

 

Nawet niewielki skwerek może stać się dla nich dużym parkiem do biegania, mogę również bawić się w mieszkaniu. Psy małych ras mają dość niską skłonność do zapadania na typowe dla dużych psów choroby, a maltańczyki dla przykładu są jedną z najbardziej długowiecznych ras. Przy wyborze psa do bloku należy sprawdzić charakterystykę rasy, bowiem niektóre psy cechuje dość duża wrażliwość i drażliwość, co może skutkować wyjątkowo upartym szczekaniem, na które mogą się skarżyć sąsiedzi. Również nie każda rasa może współżyć z innym zwierzęciem takim jak na przykład kot. Istnieją też rasy, które są odradzane rodzinom posiadającym dzieci.