Zasady doboru biżuterii do sukni ślubnej

Jednym z elementów stylizacji Panny Młodej jest pasująca do ślubnej kreacji biżuteria. Warto pomyśleć o ozdobnych dodatkach odpowiednio wcześniej. Zdradzamy podstawowe zasady, którymi powinnaś kierować się przy wyborze poszczególnych elementów biżuteryjnych.

Biżuteria ślubna a styl sukni

Jedną z ważniejszych wskazówek, jaką powinnaś zapamiętać, jest dopasowanie stylu biżuterii do stylu Twojej sukni ślubnej. Weselne kreacje mogą mieć bardzo różne fasony. Suknie z głębokim dekoltem pięknie uzupełnią lśniące kolie bądź inne równie efektowne naszyjniki. Rozwiązanie to nie sprawdzi się w przypadku sukienki z zabudowaną górą, do której lepiej wybrać skromniejszy wisiorek z niewielką zawieszką. Nie tylko krój sukni ma wpływ na to, jaka biżuteria do niej pasuje. Materiał lub koronka, z których została uszyta, może zawierać liczne świecidełka. W takim przypadku musisz znaleźć balans między zdobieniami sukni a wybraną biżuterią.

Dodatki do sukni w stylu boho

Popularne w tym sezonie suknie ślubne w stylu boho są bardzo dziewczęce. Taka też powinna być utrzymana w tym stylu biżuteria ślubna Złota zawieszka na cienkim łańcuszku, subtelna celebrytka czy delikatne perełki lub koraliki doskonale pasują do lekkich i zwiewnych kreacji. W tym przypadku powinnaś zrezygnować z ciężkiej biżuterii na rzecz delikatniejszych modeli. Na rękę możesz założyć cienką złotą bransoletkę. Jeżeli poszukujesz pasujących do tego stylu motywów, sięgnij po ażurowe przywieszki czy modne pióra. Podobnie jak kwiatowe i roślinne akcenty podkreślą one naturalność Twojej stylizacji.

Jaką biżuterię dobrać do sukni w stylu glamour?

Jeżeli wybrałaś kreację ślubną w stylu glamour, powinnaś konsekwentnie podążać za ogólnymi założeniami tego modnego trendu. Suknia uszyta z błyszczących materiałów i dodatków prezentuje się zjawiskowo. Dlatego blask i przepych ślubnej kreacji powinien iść tu w parze z efektowną biżuterią. Możesz wybrać klejnoty ozdobione dużymi kamieniami szlachetnymi, masywne kolczyki czy też przyciągającą spojrzenia kolię lub sporą zawieszkę. Luksusowy charakter wybranych ozdób podkreśli ich wysoka jakość. Doskonale sprawdzi się tu złota biżuteria, a diamenty lub cyrkonie będą zwieńczeniem pełnej przepychu całości.

Minimalistyczne dodatki do prostej sukni

Prosta, pozbawiona dodatków dekoracyjnych suknia ślubna potrzebuje pięknej, lecz subtelnej oprawy. Jaka biżuteria sprawdzi się tu najlepiej? Jeżeli jesteś minimalistką, postaw na złote, ale jednocześnie proste ozdoby. Mogą to być łańcuszki o klasycznym splocie, skromne kolczyki typu sztyft czy też bransoletki w formie cienkiej obręczy. Polecamy także dyskretne komplety z kolczykami i przywieszką, które zachwycają prostotą i niewyszukaną formą.

Choć krój i styl sukni zdecydowanie wpływa na wybór pasujących dodatków, nie zapominaj o sobie. Wybieraj to, co Ci się naprawdę podoba i w czym będziesz dobrze się czuła w tak ważnym dla Ciebie dniu.

Piękną biżuterię ślubną proponuje doświadczony jubiler Lubin to miasto, którego mieszkańcy chętnie korzystają z urozmaiconej oferty wrocławskiego salonu jubilerskiego Zeccoro.