Szkolenia dedykowane- czym są i dlaczego warto je organizować?

Każdy z nas wie, że w dzisiejszym świecie najważniejszy jest ciągły rozwój. Nie wystarczy jedynie znaleźć pracę. Na większości stanowisk ciągły rozwój będzie zdecydowanie podstawą. Odpowiedzią na różnorodne problemy i potrzeby firm są szkolenia dedykowane. Czym jest to rozwiązanie i jakie ma zalety? Kiedy warto organizować szkolenia zamknięte?

Czym jest szkolenie dedykowane?

Szkolenie dedykowane to specyficzny rodzaj szkolenia, które można dopasować do potrzeb danej organizacji i jej pracowników zarówno pod kątem merytorycznym, jak i w kwestii formy prowadzonych zajęć.  Mówiąc prościej, szkolenie dedykowane jest rozwiązaniem idealnym, jeżeli na rynku nie istnieje gotowe szkolenie, które spełniałoby wymagania. Organizacja szkolenia zamkniętego daje możliwość swobodnego wyboru tematyki zajęć.

Materiały szkoleniowe, jak i przebieg całego programu może zostać spersonalizowana  ustalona z klientem. Dużą zaletą tego typu szkoleń jest praca na prawdziwych case studies, które z łatwością można wdrożyć w organizacji. Co więcej, zarówno materiały szkoleniowe, jak i nazwa programu może być spersonalizowana, co daje jeszcze więcej możliwości.

Kiedy warto organizować szkolenia dedykowane?

Szkolenie zamknięte organizuje się wówczas, gdy żadne  dostępnych gotowych szkoleń nie spełnia oczekiwań czy nie porusza odpowiednich tematów. W większości przypadków szkolenia dedykowane są prowadzone w formie stacjonarnej, wyjątkiem są jedynie części warsztatowe długich programów szkoleniowych. Jeżeli klient sobie tego zażyczy, szkolenie może zakończyć się testem bądź egzaminem i możliwością uzyskania certyfikatu.

Jakie zalety mają szkolenia zamknięte?

Szkolenia zamknięte to szkolenia szyte na miarę, dopasowane do potrzeb konkretnych odbiorców. W ramach takiego szkolenia uczestnicy podnoszą swoje kompetencje zawodowe i rozwijają swoje umiejętności. Szkolenia mogą być prowadzone w dowolnym miejscu, najczęściej jednak odbywają się w siedzibie klienta. Kompleksowe dopasowanie sprawia, że szkolenia tego typu są wyjątkowo skuteczne i efektywne.

Jakich metod używa się podczas szkleń zamkniętych?

Metody szkoleniowe stosowane do organizacji szkoleń zamkniętych bazują na zasadzie evidence based, co oznacza po prostu, że są potwierdzone naukowo. Stosuje się różnego rodzaju praktyki dydaktyczne i wychowawcze, dostosowane do potrzeb szkoleniowych pracowników i kultury organizacji. Korzyści płynące ze szkoleń dedykowanych są nieocenione.

Materiały szkoleniowe, jak i przebieg całego programu może zostać spersonalizowana  ustalona z klientem. Dużą zaletą tego typu szkoleń jest praca na prawdziwych case studies, które z łatwością można wdrożyć w organizacji.