Jakie spółki mają potencjał w 2022 roku na giełdzie?

Dynamiczna sytuacja w gospodarce dokonuje licznych przetasowań w prognozach giełdowych. Analitycy biur maklerskich coraz częściej zmieniają swoje rekomendacje inwestycyjne, co nie ułatwia zadania początkującym graczom. Zastanówmy się wspólnie, jakie spółki wykazują największy potencjał do wzrostu cen akcji w obecnym roku. Co przemawia za ich sukcesem? Gdzie szukać rzetelnych prognoz GPW, aby zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną stopę zwrotu?

Analiza spółek giełdowych – jaki wnioski na rok 2022?

Tworzenie rekomendacji kupna lub sprzedaży przez analityków biur maklerskich stanowi barometr dla aktualnej sytuacji rynkowej. Łącząc techniki analizy fundamentalnej i technicznej, eksperci starają się przewidzieć rozwój sytuacji na rynku i pokonać tzw. benchmark, czyli punkt odniesienia dla zwrotu inwestycji uzależniony przeważnie od indeksu giełdowego WIG20. Z powodu geopolitycznych turbulencji i galopującej inflacji, aktualna sytuacja na rynku akcji może zwiastować nadchodzącą recesję. Czy w takiej chwili warto zachęcać do kupna akcji pojedynczych spółek? Jak najbardziej! Pamiętajmy o zasadzie głoszonej przez najlepszego inwestora na świecie – Warrena Buffeta: kupuj, gdy leje się krew. Wtedy, gdy większość inwestorów panicznie ucieka z rynku, pojawiają się najlepsze okazje inwestycyjne, generujące kolosalne stopy zwrotu w długim terminie. Wieloletnia analiza spółek giełdowych potwierdza tę tezę i zachęca do zwiększone wysiłku wtedy, gdy inni księgują straty.

Prześledźmy zatem kilka sektorów doświadczających korzystnych warunków do rozwoju. W branży gier komputerowych warto zwrócić szczególną uwagę na poczynania grupy 11 bit studios, której obecny wykres prezentuje dalszy ciąg konsolidacji cenowej z wysokim potencjałem do wzrostu w najbliższych miesiącach. W branży e-commerce niesłabnącym faworytem pozostaje Allegro, które odbiło się o czerwcowego dołka i systematycznie pnie się do góry.

Nie każdy inwestor może sobie pozwolić na zakup jednej akcji za kwotę 9500 zł. Jednak ci, którzy mają taką możliwość, powinni rozważyć inwestycję w akcje LPP, znajdujące się obecnie na poziomie 9050 zł. Firma znacznie ograniczyła koszty swojej działalności, zachowując przy tym ten sam potencjał do rozwoju, co powinno w najbliższym czasie przełożyć się na wzrost cen akcji.

Warto skierować się również w stronę gigantów z sektora finansowego, takich jak Bank PEKAO, Dom Maklerski XTB czy Grupa Kruk, będąca spółką zarządzającą wierzytelnościami. W po-pandemicznej rzeczywistości, tego rodzaju firmy zyskują szczególne znaczenie w gospodarce, co owocuje wzrostami w ich wycenie.

Kompleksowe pakiety analityczne dla inwestorów w serwisie www.notowaniagpw.pl

Analiza spółek giełdowych wymaga wiedzy i czasu. Jeśli nie chcesz spędzać długich godzin na kalkulacjach opłacalności każdorazowej inwestycji w akcje, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z niezależnych analiz eksperckich. Pod adresem www.notowaniagpw.pl, zostaniesz przeniesiony do serwisu z aktualnymi informacjami giełdowymi, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji.