Szukasz rozwojowych i ciekawych kart pracy do druku dla dzieci? Zajrzyj na portal „Rozwój dziecka”!

Dając dzieciom wydrukowane karty z zadaniami, nie tylko organizujesz im czas, ale też dbasz o ich rozwój. Dla najmłodszych to znacznie korzystniejsze niż na przykład czas spędzony na edukacyjnej grze online. Rysując, pisząc i kolorując na papierze, dziecko odkrywa świat logicznego myślenia oraz ćwiczy motorykę ręki, a to z kolei rozwija ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę i kreatywność! Na portalu „Rozwój dziecka” znajdziesz mądre i przede wszystkim ciekawe karty pracy do wydrukowania. Jakie obszary możesz ćwiczyć razem z dzieckiem?

Praktyczne zadania dla dzieci – od przedszkolaka do czwartej klasy

Praktyczne zadania są pogrupowane według kategorii wiekowej. Wystarczy wejść na stronę https://childdevelop.pl i w zakładce „Zadania praktyczne” skorzystać z filtra wieku. Potrzebujesz interesujących ćwiczeń dla przedszkolaków? Do wyboru masz tysiące kolorowych kart pracy z różnych obszarów – od kolorowanek dydaktycznych, przez rozwijanie motoryki ręki w nauce rysowania szlaczków, po proste karty do nauki czytania. Dla starszych dzieci w klasach od pierwszej do czwartej jest wiele zadań uczących podstaw matematyki, emocji, zadań logicznych, a także zadań uczących języka angielskiego.

Nauka poprzez zabawę

Co istotne, dziecko rozwiązujące zadania, świetnie się bawi. Kolorowe karty pracy są ciekawe i dostosowane do aktualnego etapu rozwoju dziecka, więc nie ma mowy o nudzie. Pozwól dziecku decydować, którą kartę z wybranego działu wydrukować – to da mu poczucie sprawczości i jeszcze chętniej zasiądzie do łamigłówek. Ćwiczenie pamięci, wyobraźni, nauka nowych pojęć, trening ręki – wszystkie karty pracy są bezpłatne! Wystarczy dostęp do kolorowej drukarki i już można zdobywać nowe umiejętności.

Karty do druku, które można wykorzystywać wielokrotnie

Jeśli jesteś nauczycielem, możesz wydrukować karty i je zalaminować. W ten sposób zyskasz pomoce dydaktyczne wielokrotnego użytku – dzieci mogą pisać na nich zmywalnymi markerami. Po starciu gąbką, wydrukowane i zalaminowane karty znów mogą być wykorzystane przez innego ucznia. Nauka alfabetu, dodawanie, termometr emocjonalny, poznawanie miesięcy, labirynty, wycinanie, gry i łamigłówki – szukanie zadań znacznie ułatwia nawigacja strony. Które ćwiczenia wybieracie dziś do wspólnej zabawy?