Czym się różni tablet przemysłowy od standardowego?

Przedstawiamy artykuł o różnicach między tym samym rodzajem urządzenia, jednak przeznaczonym dla dwóch odrębnych światów – użytku domowego i przemysłu. Standardowe tablety dostępne w każdym sklepie z urządzeniami elektronicznymi, zaskakują wydajnością i rozdzielczością ekranu, spełniając potrzeby osób prywatnych. Jednak próba ich zastosowania w wymagającym środowisku przemysłu zakończyłaby się szybką awarią i utratą ważnych danych. Jakie różnice zachodzą pomiędzy tabletami przeznaczonymi dla biznesu a sprzętem konsumenckim?

Tablet przemysłowy – czym się wyróżnia?

Konfrontację tabletów przemysłowych i konsumenckich warto rozpocząć od przyjrzenia się konstrukcji zewnętrznej. Jakość zastosowanych materiałów odpowiada przeznaczeniu tego typu urządzeń. Producenci tabletów konsumenckich nie przewidują, aby ich sprzęt był narażony na częste upadki, użytkowany w minusowych temperaturach, czy poddawany działaniu szkodliwych substancji. Tablety przemysłowe muszą natomiast wytrzymać wymienione tu czynniki szkodliwe, gwarantując zarazem niezakłóconą i wydajną pracę przez wiele godzin. W tablecie przemysłowym na próżno szukać budżetowych tworzyw sztucznych. Konstrukcja obudowy wykonana ze stopu magnezu i aluminium zwiększa wagę, lecz zapewnia tym samym najlepszą ochronę dla procesora i innych podzespołów wewnętrznych. Niektóre tablety przemysłowe w ofercie producentów Bluebird i Winmate posiadają gumowe obramowanie na obudowie, co dodatkowo amortyzuje upadek. Kolejnym aspektem wyróżniającym tablety przemysłowe od urządzeń na rynek konsumencki pozostaje obecność uszczelnień. Hale przemysłowe bardzo często generują wysoką wilgotność powietrza, co ma destrukcyjny wpływ na elektronikę. Standardem w tabletach przemysłowych staje się norma IP65 i IP68, chroniąca sprzęt przed pyłem, zachlapaniem, a nawet zalaniem.

Tablet przeznaczony do zastosowań przemysłowych umożliwia pracę w dużym zakresie temperatur – od -20 do nawet 60 stopni Celsjusza. Producenci zastosowali w nim wydajniejszą baterię, która rekompensuje straty energetyczne spowodowane wychłodzeniem, a także umożliwia wielogodzinną pracę w standardowych warunkach.

Tablety przemysłowe różnią się od innych urządzeń liczbą i profilem funkcji. Ich aspiracją staje się zapewnienie największej uniwersalności w biznesie. Coraz częściej można się spotkać z integracją w tabletach czytników RFID lub skanerów kodów kreskowych. Systemy operacyjne Windows i Android zapewniają kompatybilność z wieloma aplikacjami, czyniąc z tabletów sprzęt do realizacji kompleksowego pakietu zadań operacyjnych.

Tablety przemysłowe – gdzie ich szukać?

Trudno o większy asortyment tabletów przemysłowych niż ten zamieszczony na stronie www.m2t.com.pl. Sklep M2T od wielu lat dostarcza zaawansowanych urządzeń mobilnych dla przemysłu. Tablet przemysłowy zamieszczony w asortymencie M2T daje gwarancję stabilnego i wydajnego działania w każdych warunkach zewnętrznych. Tablety przemysłowe M2T występują w kilkudziesięciu modelach, różniących się zakresem funkcji i ceną. Warto zapoznać się z opisem każdego produktu, wybierając urządzenie dopasowane do specyfiki danej działalności.