Jakie podręczniki do portugalskiego dla samouka

Chcesz nauczyć się samemu języka portugalskiego i to w miarę szybko? Podpowiemy Ci, gdzie szukać podręczników dla samouków oraz jakie języki pomagają w nauce portugalskiego. Dowiesz się także, jakie inne języki obce będziesz mógł zgłębić dzięki znajomości języka portugalskiego.

Nauka języka portugalskiego może być łatwa

Znasz język angielski? Pewnie tak, gdyż każda szkoła wymagała opanowania tego języka. Skoro umiesz pisać i mówić po angielsku, nauka portugalskiego pójdzie Ci naprawdę sprawnie.

Stanie się tak dlatego, że struktura zdań w języku portugalskim jest bardzo podobna do układu w zdaniach angielskich. Formacja czasowników jest podobna. Kolejność zdań także.

Przeglądając podręcznik do nauki portugalskiego zauważysz, że rzeczywiście nauka powinna iść gładko. Dobra książka poprowadzi Cię krok po kroku po zagadnieniach w podręczniku.

Jakie podręczniki do portugalskiego pomogą samoukowi?

Jeżeli portugalskiego masz się uczyć bez nauczyciela, warto byłoby, gdybyś odwiedził stronę z książkami do nauki portugalskiego. Dobrze opracowane podręczniki wraz z gramatyką i nagraniami audio będą dla Ciebie wystarczające.

Zgłębisz nowy język bardzo szybko. Ważne, abyś uczył się systematycznie. Ustal sobie konkretne godziny, kiedy będziesz zasiadać do nauki. Trzymaj się wyznaczonego celu, a osiągniesz sukces. Studiuj portugalski od podstaw przez średnio zaawansowanych aż po stopień dla zaawansowanych.

Jeśli lubisz podręczniki w wersji papierowej, będziesz mógł kupić kurs w takim wydaniu. Jeżeli jednak preferujesz korzystać z czytnika, masz możliwość nabycia kursu w wersji elektronicznej, czyli e-booka w pakiecie z wersją papierową. Każdy kurs ma 5 godzin nagrań w formacie mp 3.

Książki do nauki portugalskiego przed wyjazdem do Portugalii

Szybki kurs języka portugalskiego przyda Ci się, gdybyś zechciał wyjechać do Portugalii na przykład na wakacje. Kurs dla samouków przygotuje Cię do rozmów z Portugalczykami.

Podręcznik “Portugalski w tłumaczeniach” część 1, 2 i 3 jest przydatny w każdej sytuacji, w jakiej się znajdziesz, spacerując po ulicach portugalskich miast. Będziesz się czuć swobodnie.

Bez skrępowania zamówisz po portugalsku jedzenie w restauracji i zapytasz o drogę. Porozmawiasz na wszelkie tematy z poznanymi Portugalczykami w ich języku. Pójdziesz do kina i obejrzysz film w języku portugalskim itp.

Jakich języków uczyć się po opanowaniu portugalskiego?

Zgłębienie języka portugalskiego pomaga łatwiej opanować inne języki obce. Idź więc za ciosem i po nauczeniu się języka portugalskiego zgłębiaj francuski. Oprócz francuskiego łatwo nauczysz się włoskiego oraz hiszpańskiego.