adept liceum – Poznań

Przykładowy referat – budowa referatu. Pisanie referatu nie musi być trudne. Co powinien zawierać referat? Wzór

Przykładowy referat – budowa referatu. Pisanie referatu nie musi być trudne. Co powinien zawierać referat? Wzór

Wrz 11, 2018

Najważniejsze cechy referatu

przykładowy referat – budowa referatu

Dobry referat powinien mieć formę formalną, przedstawiającą potwierdzone fakty. W referacie nie powinno się wyrażać zbyt wielu subiektywnych opinii autora.
Co powinien zawierać referat? Budowa referatu nie jest bardzo skomplikowana, jednak wielu osobom może sprawić kłopoty. Referat wzór to dość dobry sposób na ułatwienie sobie zadania.

co powinien zawierać referat – referat wzór

Referat powinniśmy zacząć od wprowadzenia w tematykę poprzez przedstawienie celu przygotowania referatu. W następnej kolejności dobrze jest umieścić zwięzły plan naszej wypowiedzi, podać informacje o wykorzystanej literaturze i innych materiałach. Treść referatu powinna być ściśle związana z materiałem i literaturą, na której się opieramy. Starajmy się pisać naukowym słownictwem, zwracając uwagę na szczegóły. Pamiętajmy, że referat jest formą wykorzystywaną do wygłaszania, sprawdzą się w nim proste i nieskomplikowane zdania. Referat warto podsumować jakimś ciekawym wnioskiem ogólnym lub postarać się wejść w krótką polemikę z przedstawianym przez nas tematem.

Przykładowy referat znajdziesz na wielu stronach. Jest to bardzo popularna forma wypowiedzi, zarówno w szkołach jak i niektórych firmach.