Czy nauka języka angielskiego z native speakerem to dobry pomysł?

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie bardzo chętnie wybierane są kursy nauki języków z native speakerem. Szkoły językowe działające online, jak i stacjonarnie, oferują usługi właśnie native speakerów. Dlaczego? Doświadczenie pokazuje, że w ten sposób znacznie łatwiej jest nauczyć się języka. Nie chodzi bowiem o to, aby opanować wszystkie zasady odmiany wyrazów i czasy, ale o to, aby dogadać się w różnych sytuacjach z osobami, które mówią w innym języku.

Zacznij rozmawiać swobodnie – postaw na kurs z native speakerem

Kim jest native speaker? To pytanie pojawia się często u osób zupełnie początkujących, które jeszcze nigdy nie miały do czynienia z kursem językowym. Native speaker to osoba, która wychowała się w tym konkretnym kraju, dla którego angielski (bądź inny język) jest urzędowym. Native speaker od język angielskiego najczęściej pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii czy Kanady. Czy nauka z native speakerem na pewno jest dobrym wyborem?

Podczas nauki języka angielskiego w szkołach, zazwyczaj, poza kilkoma ważnymi słówkami, wyrażeniami oraz czasami, nie uczymy się nic więcej. Jest to dla dzieci i młodzieży nieco krzywdzące podejście, zwłaszcza dla tych ambitnych, którzy chcą jednak znać język. Często jedynym wyjściem są specjalne kursy, także online. Native speaker online to bardzo dobra opcja, jeśli myślisz o wyjeździe z kraju i chcesz dogadać się w języku angielskim. Umiejętności językowe nie powinny ograniczać się do wiedzy, w jakim czasie co powiedzieć. Nauka angielskiego powinna doprowadzić nas do tego, aby móc swobodnie porozmawiać w tym języku, jeśli chcemy podróżować czy na stałe wyjechać z kraju. W codziennych rozmowach rzadko kiedy jesteśmy zmuszeni do używania kilku różnych czasów.

W nauczaniu języka angielskiego przez native speakera kładzie się nacisk na rozmowę. Zajęcia językowe online są doskonałą opcją, jeśli chcesz się wprawić w mówieniu, przezwyciężyć swój strach podczas mówienia.

Otwórz się na nowe możliwości – nauka języka angielskiego

Interesuje Cię native speaker online? Kursy języka angielskiego to bardzo dobra opcja dla osób, które faktycznie planują wykorzystać swoje umiejętności w pracy czy w życiu za granicami kraju. Zanim zdecydujesz się na cały kurs, możesz umówić się na bezpłatną lekcję próbną. Konwersacje online są o tyle ciekawym sposobem nauczania języka angielskiego, że nie mamy do czynienia z native speakerami bezpośrednio – jedynie przez kamerkę internetową. Może to zdjąć nieco stresu z naszych barków.