Czy płatności Apple Pay są bezpieczne?

Usługa Apple Pay zrewolucjonizowała rynek smartfonów wielkiego producenta z Kalifornii. Szybkie płatności bez konieczności wpisywania kodów w limicie czasu to główne cechy tego rozwiązania, które pokochały miliony. Wielu niezdecydowanych zastanawia się jednak, czy taka metoda płatności jest bezpieczna.

Co to jest Apple Pay?

Na początku warto wyjaśnić, czym właściwie jest Apple Pay. Ta usługa skierowana została do użytkowników iPhone’ów oraz innych urządzeń wyposażonych w system iOS, którzy pragną uczynić swoje płatności znacznie łatwiejszymi. Potrzebny jest także moduł NFC obecny w zdecydowanej większości współcześnie wykorzystywanych telefonów. Dane karty płatniczej zostają wprowadzone do specjalnej aplikacji – telefon staje się wówczas rodzajem portfela wirtualnego, a to eliminuje konieczność posiadania przy sobie innych fizycznych środków płatniczych. Nie trzeba ponadto wprowadzać za każdym razem ograniczonych czasowo kodów jednorazowych.

Czy Apple Pay jest bezpieczne?

Na to pytanie można odpowiedzieć jednoznacznie i z pełnym przekonaniem: tak, płatności dokonywane za pomocą Apple Pay cechuje niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa. Na korzyść tego sposobu przemawiają zwłaszcza metody weryfikacji. Autoryzacja następuje poprzez przyłożenie palca do odpowiedniego miejsca telefonu lub rozpoznawanie twarzy. Niezależnie od tego, czy wybrana zostanie biometria czy FaceID, taka procedura eliminuje ryzyko przejęcia środka płatniczego przez osoby niepożądane. Ponadto sklepy nie przechowują wówczas danych podpiętych kart płatniczych, ponieważ samo Apple Pay jest tutaj pośrednikiem.

Jeżeli Twój sklep internetowy już korzysta z płatności wirtualnych poza standardowymi przelewami bankowymi, postaw na usługę Apple Pay, której konfiguracja możliwa jest w oparciu o płatności w serwisie Przelewy24(https://www.przelewy24.pl/). Wybierz jakość i bezpieczeństwo, które przekonają Twoich klientów i uczynią ich płatności łatwymi, jak nigdy dotąd.