Legalna praca opiekunki w Niemczech — dlaczego warto?

Chcesz zmienić swoją sytuację zawodową? Szukasz pracy, która da Ci stabilizację i dobre dochody? Zależy Ci na tym, żeby pensja pochodziła z legalnego źródła? W takim razie sprawdź oferty z Niemiec. Znajdziesz wiele ogłoszeń, w których poszukiwani są opiekunowie osób starszych. Oprócz wysokiej pensji zatrudniający gwarantuje też legalne zatrudnienie na podstawie umowy, co oznacza dostęp chociażby do ubezpieczeń zdrowotnych. Poznaj wszystkie korzyści.

Legalne zatrudnienie za granicą

Jeszcze kilkanaście lat temu wiele osób wyjeżdżających do pracy za granicą nie mogło nawet marzyć o legalnym zatrudnieniu. Praca „na czarno” szybko okazywała się jednak mało atrakcyjna – choć zarobki były dobre, to problem zaczynał się, gdy trzeba było skorzystać z pomocy lekarskiej lub w momencie przejścia na emeryturę. Dzisiaj, nawet osoby, które nie znają zbyt dobrze języka niemieckiego mogą liczyć na stabilne zatrudnienie na podstawie umowy.

Co to oznacza? Że automatycznie są obejmowani niemieckim lub polskim ubezpieczeniem, zatem w razie wypadku czy choroby nie zostają bez pomocy. Nie muszą też martwić się wydatkami na leczenie, które za naszą zachodnią granicą mogłyby być naprawdę wysokie.

Atrakcyjne oferty pracy dla opiekunek

Opiekunki osób starszych są obecnie jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów do pracy za granicą. Oznacza to, że na stronach internetowych takich agencji jak Konik – opiekunka osób starszych w Niemczech znajdzie wiele ciekawych ofert legalnego zatrudnienia. Na co możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się aplikować na takie stanowisko? Przede wszystkim:

  • atrakcyjne zarobki z premiami i bonusami,
  • legalne zatrudnienie, odkładanie składek emerytalnych,
  • zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie,
  • bezpłatny transport do miejsca pracy,
  • możliwość pracy stałej lub na zastępstwo,
  • duży wybór z możliwością swobodnego wybierania i decydowania o tym, gdzie i z jakimi podopiecznymi chcesz pracować.

Dlaczego warto podjąć pracę opiekunki z Centrum Językowym Konik?

Oczywiście nie wszystkie agencje pośrednictwa pracy zapewniają tak dobre warunki. Czasem ofert jest mało, są one odgórnie narzucane, pracodawca nie jest elastyczny, obciąża pracownika kosztami podróży i zakwaterowania, mało płaci, a w dodatku nie proponuje podpisania umowy. Dlatego, zanim podejmiesz się pracy opiekunki w Niemczech dokładnie sprawdź, jakie oczekiwania na pracodawca. Spróbuj też zebrać opinie na jego temat, najlepiej od osób mających osobiste doświadczenia dotyczące współpracy. Pozwoli to uniknąć wielu rozczarowań.

Opiekunka osób starszych w Niemczech — praca, która niesie ogromną satysfakcję

Praca w charakterze opiekuna osoby starszej może przynieść Ci dużo satysfakcji i sprawić, że Twój poziom życia ulegnie poprawie. Jednak przy selekcjonowaniu ofert i podejmowaniu decyzji nie kieruj się tylko wysokością zarobków, ale zadbaj też o to, żeby były one pozyskiwane z legalnego źródła. Pamiętaj, że zatrudnienie „na czarno” jest nielegalne i w razie kontroli może przysporzyć Ci niemałych problemów.