Skuteczne metody nauki języka angielskiego

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego to bardzo ceniona umiejętność. Jak ogólnie wiadomo najlepsze przyswajanie nowych informacji odbywa się w okresie dziecięcym i to właśnie wtedy warto rozpocząć przygodę z nauką języka. Małe dzieci uczą się dużo szybciej, nawet jeśli efekty nie są widoczne od razu, to z pewnością będą odczuwalne w ciągu kilku najbliższych lat.

Skuteczne metody nauki języka angielskiego

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego to bardzo ceniona umiejętność. Jak ogólnie wiadomo, najlepsze przyswajanie nowych informacji odbywa się w okresie dziecięcym i to właśnie wtedy warto rozpocząć przygodę z nauką języka. Małe dzieci uczą się dużo szybciej, nawet jeśli efekty nie są widoczne od razu, to z pewnością będą odczuwalne w ciągu kilku najbliższych lat.

W jakim wieku najlepiej zapisać dziecko na angielski?

Zdolność uczenia się aż w 50% rozwija się do 4 roku życia dziecka i to właśnie w tym okresie najlepiej rozpocząć naukę języka obcego, aby w pełni wykorzystać potencjał do nauki. Warto też zwrócić uwagę, że dziecko w pierwszych okresach swojego życia nie ma świadomości, że uczy się języka obcego. Jest to dla niego po prostu nauka komunikacji. Najlepsze szkoły językowe posiadają ofertę nauczania nawet 3-miesięcznych maluchów.

Metody nauki języka angielskiego

Zapisując swoje dziecko do szkoły językowej, warto zwrócić uwagę, jaką metodą prowadzone są zajęcia. Jedna z najpopularniejszych i przynoszących bardzo dobre efekty to metoda Helen Doron. Bazuje ona na połączeniu piosenek, filmów animowanych i aplikacji edukacyjnych dostosowanych do wieku dziecka. Co najważniejsze jest ona bardzo przyjazna nawet dla najmłodszych dzieci, ponieważ zakłada naśladownictwo – tak samo jak dzieci uczą się mówić w ojczystym języku, naśladując osoby, z którymi przebywają, tak samo dzieje się w przypadku nauki języka obcego. Kluczowy tutaj jest częsty kontakt z językiem i nauka przez zabawę. Angielski dla dzieci w Katowicach zakłada naukę tą metodą połączoną z ruchem, mnóstwem zabawy i pozytywnym wzmacnianiem dzieci, aby nauka była dla dzieci przyjemnością.

Język angielski dla dzieci – jak utrzymać najlepsze efekty zajęć w szkole językowej?

Chcąc, aby dziecko uzyskało jak najlepsze efekty uczenia się, należy poza prowadzaniem dziecka na zajęcia dbać o kontakt z językiem w jego naturalnym otoczeniu. Jako rodzic możesz wspomóc swoje dziecko, nawet nie znając zbyt dobrze języka angielskiego. W jaki sposób?

  • Puszczając swojemu dziecku anglojęzyczne piosenki — w ten sposób dziecko ma kontakt z językiem angielskim w sposób, który kojarzy mu się bezpośrednio z zabawą;
  • Czytając książeczki w języku angielskim lub kupując książeczki z nagranym native speakerem — początkowo wybieraj książeczki, które mają dużo obrazków, aby dziecko łatwiej mogło skojarzyć znaczenie;
  • Rozmawiając z dzieckiem po angielsku, korzystając z prostych sformułowań — w ten sposób dziecko bardzo szybko zrozumie, że każdy z języków służy do komunikacji;
  • Pokazując dziecku obrazkowe fiszki i czytając konkretne słówka, np. kolory lub zwierzęta -to jedna z najprostszych i jednocześnie najskuteczniejszych metod nauki, które można stosować już od najmniejszych lat;
  • Włączając dziecku bajki w języku angielskim — bajki i filmy animowane są uwielbiane przez dzieci, to kolejne źródło pokazujące dziecku, że język służy do komunikacji;
  • Dbając, aby w otoczeniu dziecka było jak najwięcej języka — najważniejsza jest komunikacja, nie tylko dorosły — dziecko, ale też pomiędzy innymi domownikami.

Decydując się na rozpoczęcie nauki języka u swojego dziecka, podejmujesz jedną z najlepszych decyzji, która będzie miała ogromne znaczenie w przyszłości. Dzięki rozpoczęciu nauki już w okresie dziecięcym w przyszłości język angielski nie będzie sprawiał żadnych trudności. Dodatkowo nauka każdego kolejnego języka będzie dużo prostsza, ponieważ mózg, podczas rozwijania się w okresie dziecięcym, wyrobi już odpowiednie procesy myślowe, dzięki którym nauka języków będzie przychodzić Twojemu dziecku z łatwością.