Inteligentny zamek, rozpoznający twarze − jak działa?

Rozwój technologii Smart Home pozwala na wiele praktycznych i wygodnych udogodnień – do jednych z nich należy funkcja inteligentnego zamka, który umożliwia otworzenie i zamknięcie drzwi poprzez rozpoznanie twarzy. Na czym dokładnie polega działanie tego smart systemu i czy faktycznie jest on bezpieczny i wygodny? Sprawdźmy to!

Inteligentny zamek – smart rozwiązanie dla Twojego domu!

Zapomniałeś bądź zgubiłeś klucze? Jesteś daleko, a w Twoim domu znajduje się ważna rzecz do przekazania? A może goście przyjechali przed Tobą i nie chcesz, żeby czekali na zimnie, deszczu czy mrozie? Sytuacji, w których praktycznym zastosowaniem jest właśnie inteligentny zamek, jest wiele! Jego działanie opiera się na rozpoznaniu twarzy i umożliwieniu otwarcia bądź zamknięcia danego pokoju czy też domu bądź firmy. Nie ma jednak obawy, że system rozpozna twarz ze zdjęcia – nie opiera się on bowiem tylko na kamerze, ale jest połączeniem wielu różnych rozwiązań: podczerwieni, czujnika odległości, kamery RGB czy też projektora punktowego. Obecnie na rynku dostępne są również kamery z algorytmem sztucznej inteligencji, które dodatkowo reagują na danego domownika oraz jego emocje. Systemy takie w przeciwieństwie do wersji z czujnikiem ruchu dodatkowo mogą włączyć oświetlenie, ogrzewanie, ulubioną muzykę czy też program telewizyjny.

Inteligentny zamek – bezpieczna i wygodna opcja

Inteligentne zamki nie tylko umożliwiają otwarcie i zamknięcie, ale także dają Ci dostęp do informacji, kto i kiedy wchodzi do danego pomieszczenia. Jest to szczególnie przydatne w momencie, gdy dłużej nie ma Cię w domu czy też firmie – zawsze możesz czuć się bezpieczny i mieć pewność, że panujesz nad sytuacją. Oprócz tego zamki takie mogą zostać zainstalowane w różnych szafkach czy też szufladach – dostęp do nich będą miały wtedy tylko konkretne osoby. Chcesz poznać więcej możliwości smart systemów oraz wariantów inteligentnych zamków? W takim razie zajrzyj na portal z nowinkami internetowymi, na którym znajdziesz wiele praktycznych, wygodnych oraz bezpiecznych technologii, które bez wątpienia ułatwią Ci życie!